Makyaj

Alla, farla; herkesi solla

Yüzünün solgun göründüğünü düşünüyorsan mucizeler yaratan makyaj fırçanı eline almalı, malzemelerini önüne sermeli ve renklerin yardımını alarak canlanmalısın!

Yazı: İpek Koşan

Netlik ver

İlk adımı tenini renklendirerek atmalısın. Cildini hem nemlendiren hem de renk veren kremler sayesinde doğal bir görünüme kavuşabilirsin. Ayrıca BB kremler de sana bu konuda yardımcı olabilir. Yüzünü temizle ve kremini uygula!

Kusurlarını ört
Burnunun etrafındaki kahverengi bölgeler, ufak bir sivilce ya da gözaltındaki morluklar bütün görüntünü bozuyorsa, onları gizle. Sivilce ve kızarıklıkların için yeşil, gözaltı halkaların için sarı, çillerin için lavanta rengi kapatıcılar kullanabilirsin.

Pudrala
Görüntünü sabitlemek, cildindeki yağlı görünümü kapatmak ve canlandırmak için pudraya ihtiyacın var!

Farları aç
Göz kapaklarına süreceğin far, bakışlarındaki anlamı bile değiştirebilir. Farını sürmeden önce kapatıcı kullanmayı ihmal etme. Ayrıca far bazı olarak da beyaz far kullanabilirsin.

Kirpikleri uzat
Bakışlarındaki anlamı sadece far ile kazanamazsın. Kirpiklerini de olaya dahil ederek, daha çarpıcı görünmelisin.

Al yanak

Yüzünü renklendirirken atlamaman gereken en önemli görev allık sürmek! Tenine ve saç rengine uygun bir allıkla capcanlı bir görünüm kazanabilirsin. Gözaltı, yanaklarının tam ortası gibi bölgelere de aydınlatıcı sürerek ışıltılı bir görünüme kavuşabilirsin.

Bal dudak

Dudaklarını renklendirmeden olur mu hiç! Gün boyu rujunu mutlaka yanında taşı ve fırsat buldukça tazelemeyi ihmal etme.

Bonus
Hem yanak hem de dudak için yapılmış bir ürünü her iki bölgende de kullanabilirsin.

Yorum Yapın