Bakım

Yıldız gibi ışılda!

Işıltılı ten
Yıl boyunca yaşadığın stres ve uykusuzluk cildine yansımış olmalı. Ama üzülme, birkaç ufak bakım sayesinde mezuniyet gecende ışıl ışıl parlayabilirsin. Duşa girmeden önce sert kıllı bir vücut fırçası ile ayak parmaklarından başlayıp boynuna kadar masaj yap. Bir anda hızlanan kan akışın sayesinde teninin rengi daha canlı görünecek.
Cildin kuruysa: Su bazlı nemlendiriciler kullanabilirsin. Makyajını temizlerken süt ve yağ formundaki ürünleri kullanmalısın.
Cildin yağlıysa: Yağ dengeleyici ürünler tercih etmelisin. Jel ve sabun bazlı temizleyiciler işine yarayabilir.
Cildin karmaysa: Yanaklarını nemlendirerek kaş ve alın bölgesinin yağını dengede tutacak karma cilde özel kremler kullanabilirsin.
Cildin hassassa: Mutlaka hassas cilt tipine uygun kremler kullanmalısın.

Vücut bakımı

Elbisenin üzerinde daha güzel görünmesi için cildinin de sağlıklı görünmesi şart. Bunun için banyo yaparken yoğun nem barındıran duş jelleri kullan. Duştan çıkarken kan dolaşımını hızlandırmak için bir süre soğuk suyun altında kalıp öyle çık. İki günde bir peeling yap. Banyodan çıktıktan sonra vücuduna nemlendirici sürmeyi de unutma.

Yumuşacık eller ve ayaklar
Vücudunu fırçalarken el ve ayaklarını es geçme. Akşamları yatmadan önce bakım kremi sür. Pamuklu kumaştan yapılmış eldiven ve çoraplar giy. Sabah kalktığında yumuşacık el ve ayaklarla karşılaşacaksın.

İç güzelliği
Sadece dış güzelliğe odaklanmak yanlış olur. Sıcak, mutlu, karizması olan, konuştuğunda gözlerinin içi gülen ve yüzü aydınlanan bir insan, kusursuz bir güzelden daha güzel görünür! Bunu hiç aklından çıkartma!

Belirgin süpermodel tarzı
Dikkat edersen her süpermodelin kendine özel bir giyim tarzı var. Örneğin Gisele Bündchen günlük hayatta “rock chic” giyiniyor. Avustralyalı Miranda Kerr ise “cici/seksi” kız havasına sahip. Peki, senin tarzın hangisi? Kendine bir stil yarat ve o seninle özdeşleşsin. Bu, baştan aşağıya bir giyim tarzı olmak zorunda da değil. Saçların, aksesuarların ve makyajınla da fark yaratabilirsin:)

 

En yeni fotoğraflarıyla masa üstünü 1D ile renklendir!

Yorum Yapın