Bakım

Yıldız gibi ışılda!

Tülin Şahin gibi iddialı görünmeye ne dersin? O halde onun taktiklerine kulak ver!

 

Yazı: Tülin Şahin
Derleyen: İpek Koşan
En yeni fotoğraflarıyla masa üstünü 1D ile renklendir!

 

Spor yap
Bütün gün yerinde oturarak dergi ve televizyonlarda gördüğün süpermodellerin fiziklerine ulaşman mümkün değil. Bu yüzden hareket etmen şart! Yaz-kış, yağmur-çamur demeden spor yaparsan, sonunda Miranda Kerr’i bile kıskandırabilirsin:) Yüzebilir, yoga yapabilir, koşabilir, bisiklet sürebilir, dans edebilirsin. Tek yapman gereken, hangi sporun sana eğlenceli geldiğini bulmak ve bunun için bir adım atmak!

Erken uyan
Bir süpermodel sabahları herkesten daha erken uyanır. Bunun için de en uygun saat 05.00-06.00 arası… Uyandıktan sonra banyo yapar, kremlerini sürer, saçlarına bakım yapar ve kahvaltı etmeye başlar. Böylece zaman sorunu yaşamaz ve kendini de strese sokmaz:) Tabii güne zinde başlamak için de erken uyuman şart. Sen iyisi mi mezuniyet gecen yaklaşırken uykunu düzene koymaya şimdiden başla.

Parlayan saçlar
Güzelliği gösteren en önemli etkenlerden biri de, sağlıkla parlayan saçlar… Hemen kuaförün yolunu tut ve sadece senin yüzünün şekline göre farklı bir kesim uygulamasını iste. Ama bu, evden çıkarken sadece 5-10 dakikanı ayırmanı gerektirecek bir model olsun. Böylece kendi “süpermodel” saçını yaratmış olacaksın:) Saçlarının bakımını da ihmal etme. Haftada 2 defa saç maskesi uygula. Her yıkamada şampuandan sonra bakım kremi kullan. Beslenmene de dikkat et ve balık, sebze, meyve ağırlıklı beslen.

Dolgun dudaklar
Dolgun dudaklara sahip olmak için onlara nazikçe kese yapmalısın. Duşa girmeden önce dudaklarını kremle kapla. Bir diş fırçasıyla dudaklarını yavaşça fırçala. Dudaklarının daha dolgun göründüğünü fark edeceksin!

Ok gibi kirpikler
Sıfır makyaj yapsan bile, kirpiklerine mutlaka maskara sürmelisin. Bu basit işlemle yüz ifadenin bir anda değiştiğini göreceksin!

Mükemmel kaşlar
Yüzünün daha güzel görünmesi için kaşlarını yüz şekline göre aldırman şart. Yoksa yüzündeki ifadeyi sahip olduğun şekilde yansıtamayabilirsin.

Belirgin yanaklar
Senin de yüksek ve belirgin elmacık kemiklerin olabilir. Yanaklarını içe doğru çek ve oluşan boşluğa ten renginden yarım ton koyu bir allık sür. Hepsi bu kadar!
İlgini çekebilir

Hemen izle:
Kariyer Planlama Timi: Upaguru-1

Kariyer Planlama Timi: Upaguru-2

 

Yorum Yapın