Organik bakım

3238 views Yorum yap

Doğanın mucizeleriyle tanışmaya hazır mısın? İçinde hiçbir katkı maddesi olmayan yağlar ile cildinde harikalar yaratabilir, hastalıklarla savaşabilirsin! 

Badem yağı
Cilt besleyici özelliğe sahip bu yağ, özellikle kuru ve tahriş olmuş ciltler için tavsiye ediliyor. Saçların cansızlaştıysa sen de bu yağ ile saç diplerine masaj yapmayı deneyebilirsin. Göz makyajını temizlemek için de kullanabileceğin bu yağ ile el ve ayaklarına masaj yaparsan, onların yumuşacık olmasını sağlamış olursun!

Üzüm çekirdeği yağı
Cilt koruyucu ve yaşlanmayı geciktirici bir etkisi olan bu yağ, alerji yapmayan özelliği ile hassas ciltler için de uygun! Aromaterapide de kullanılıyor ve en iyi masaj yağlarından biri. Sen de vücudunu rahatlatmak istersen, bu yağ ile masaj yapmayı denemelisin!

Ceviz yağı
Saç dökülmesini engelleyen, göz kırışıklıklarını tedavi eden ve dudak çatlaklarının üstesinden gelen bu yağ ile mutlaka tanışmalısın!

Zeytinyağı 
Yemeklerimize tat veren zeytinyağının cildimize de büyük faydaları var. Antiseptik özelliği ile bilinen zeytinyağı, güneşin bıraktığı zararlı etkileri ortadan kaldırıyor! İşte, sana küçük bir püf… Yüzünü iyice temizledikten sonra cildine zeytinyağı sür. Bir süre bekledikten sonra yüzünü iyice yıka. Cildinin yumuşacık ve pürüzsüz olduğunu fark edeceksin.

Çörek otu yağı
Çörek otunun bağışıklık sistemini iyileştirme özelliği var. Mikrop, virüs ve mantarların yok edilmesine, vücuttaki zehrin idrar yoluyla atılmasına ve yaraların çabuk iyileşmesine yardımcı olan bu bitkiden sen de faydalanabilirsin. Eğer vücudunda yaralar varsa, her gün yemekten sonra 1 tatlı kaşığı bu yağdan içmeli veya yaralı olan bölgenin üzerine günde iki kez uygulamalısın! Bu yağ, saç dökülmesine ve kepeğe karşı da oldukça etkili!

 

İlgini Çekebilir:
alt

Christina Aguilera’nın en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir