Bakım

Her güne yeni bir ‘sen’ lazım!

Bir ay boyunca her zaman bakımlı ve enerjik olmak istiyor, ama nasıl yapacağını bilmiyorsan, tam bir Heygirl kızı olan Selen’in bakım günlüğünü mutlaka oku!


Yazı: İpek Koşan

1
Bugün günlerden Cuma! Bütün haftanın yorgunluğunu üzerimden bir an önce atmam gerek! İşte bu yüzden hemen banyonun yolunu tuttum. Sıcak suyu açtım ve buharın tüm vücudumu sarmasına izin verdim. Kendime aldığım böğürtlenli bir duş jeliyle tüm vücudumu keseledim. Böylece ölü derilerden kurtulmuş oldum. Banyo sonrasında da lavantalı bir vücut losyonuyla tüm vücudumu nemlendirdim. Ohh mis gibiyim!

2
Tatil günlerinin kaçınılmaz kuralı olarak erkenden uyandım. Ama bu can sıkıcı durumu hemen olumlu hale çevirmeyi başardım ve eşofmanlarımı üzerime geçirerek yürüyüşe çıktım. Eve dönünce günlerdir üzerimde olan yorgunluğun azaldığını fark ettim. Bir de üzerine taze sıkılmış portakal &greyfurt suyu karışımı içince tutmayın bugün beni:)

3
Saçlarıma daha fazla özen gösterme zamanı geldi. Mevsimsel kepek problemi yaşadığım için şampuanımın yarısına elma sirkesi karıştırdım. Ardından saçlarıma maske yaptım ve üç dakika bekledikten sonra sirkeli şampuanımla yıkadım. Haftaya bambaşka bir başlangıç yapmak için kuaförün yolunu tuttum. Hem kırıklarımdan kurtuldum hem de saçlarıma yepyeni bir şekil verdirdim. Artık bambaşkayım!

4
Bahara ayak uydurmak için hafiflemek şart. İlk işim ise odamdaki fazlalıklardan kurtulmak. Yıllardır çekmecemde biriktirdiğim defterler, eşyalar, hatta eski anılar değişikliği hak etti. Kullanmadığım eşyaları vermek için ayırdım. Kimisini de çöpe yolladım. Odam hafifledikçe ben de rahatladım:)

5
Uyandığımda gözlerimin altının mor ve şiş olduğunu gördüm. Hemen elime kapatıcımı alarak ihtiyaç duyduğum bölgelere uyguladım. Kızarıklıklarım ve cildimdeki ton farklılıklarını kapattım.

Yorum Yapın