Evde SPA keyfi

1943 views Yorum yap
alt

Hem rahatlamak hem de tüm stresten arınmak için bu ay kendine zaman ayır, mumlar, tütsüler, sıcak su ve dinlendirici bir müzikle evde SPA keyfine bak!

Sınavları, aile sorunlarını, arkadaş dertlerini, sevgili triplerini bir yana bırak! Vücuduna özen göster ve hoş kokularla ruhunu rahatlat! Biraz gevşemek, bütün sıkıntıları bir yana atmak ve tabii ki güzelleşmek için kendine bir gün belirlemen yeterli. Nasıl mı yapacaksın? Öncelikle cep telefonunu kapatmalısın. Önümüzdeki birkaç saat yalnızca sana ait çünkü, başka kimselerle konuşmak yok! Sonra sırasıyla adımları izle!

Doğal peeling
SPA’nın ilk adımı, hem kan dolaşımını uyarmak hem de ölü hücrelerinden kurtulmak olmalı. Bunun yolu da, basit bir peeling uygulamasından geçiyor. Nasıl mı? Banyoda vücudunu, kuru haldeyken bir kese ya da doğal kıllardan yapılmış bir fırça yardımıyla ayaklarından yukarıya doğru dairesel hareketlerle fırçalaman yeterli. Sonra da doğruca suya!

Gevşe, gevşe, gevşe
SPA merkezlerinde uygulanan aromatik yağlarla masaj, buhar banyosu, cilt bakımı hangimizi baştan çıkartmaz ki? Böylesine birkaç saatlik keyifle, bir de bakmışsınız hayat tozpembe oluvermiş! Peki, sanıyor musun ki bu mutluluğu yaşamak için biriktirdiğin tüm harçlıklarını bu işe yatırman gerek? Elbette hayır. Aynı keyfi bizzat evde de yapabileceğini sakın unutma. SPA’nın en önemli adımı, bol köpüklü bir banyo. Tüm yorgunluğunu alır, dinlendirir ve sana enerji verir. İçinde yarım saat kalman yeterli olacak banyo suyunun çok sıcak olmamasına özen göster; vücut ısısında olması gereken banyo suyu, kan dolaşımını da hızlandırır. Banyo suyuna, köpüğün yanı sıra güzel kokulu yağlar da eklersen, keyfini çifte katlamış olursun. Bu konuda sana özellikle tavsiyemiz, lavanta, papatya, yasemin, portakal çiçeği, gül yağları… Fakat dikkatli ol, birçok mağazada elma, kayısı, portakal yağı adıyla satılan yağlar esans içerdiğinden banyoda kullanılmamalı. Ayrıca vücuduna enerji vermesi için küvete bir miktar deniz tuzu da koyabilirsin. Banyodan çıktıktan sonra bornoza sarınıp bir süre dinlenmeyi ihmal etme. Arkasından ise bir bardak maden suyu ya da kant (bir bardak ılık su ve biraz limon karışımı) içerek toksinlerden de kurtulabilirsin. Vücudunu nemlendirmeyi de sakın unutma!

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir