Evde, havuzda, denizde: Su terapisi

2575 views Yorum yap

Kendine ve cebine bir güzellik yap! Su terapileriyle tanış; evde-havuzda-denizde hiç para harcamadan güzelleş!

Denizde
Deniz suyunun, yosunların, deniz tuzunun kavanozlara, tüplere girerek kremlere, maskelere dönüştürülmesi sebepsiz değil. Denizin sağlığımız ve güzelliğimiz üzerindeki etkileri tartışılmaz!

Biliyor musun

•    Hipokrat, balıkçıların ellerinin sık sık oltayla kesilmesine rağmen hiçbir zaman enfeksiyon kapmadığının farkına varmış ve bunun deniz suyundan kaynaklandığını keşfetmiş!
•    Dünyada tam 35 bin farklı deniz yosunu var ve bu yosunlar, vitamin, mineral ve amino asitler açısından son derece zenginler.

Dene
•    Eğer sivilce problemi yaşıyorsan, deniz suyu sana iyi gelecek. Tuzlu suyun cilde temas etmesiyle sivilceler için doğal bir tedavi süreci başlıyor!
•    Sırt kaslarını rahatlatmak ve vücudunu dinlendirmek istiyorsan, deniz kenarında sırt üstü uzanmayı denemelisin. Kollarını geriye doğru atıp gözlerini kapat ve kendini suyun serinliğine bırak!
•    Deniz kenarında peeling fikrine ne dersin? Tek yapman gereken, denizden alacağın 1 kase kumu su ile karıştırmak ve dairesel hareketlerle yüzüne uygulamak. Tamamen doğal bu peeling sayesinde cildin bir bebeğinki kadar yumuşacık olacak.
•    Sırt ağrısı ya da bel ağrısı çekiyorsan, sırt üstü yüzmeyi denemelisin. Suyun kaldırma kuvvetiyle ağrıyan bölgeni çok yormadan çalıştırmış ve forma girmiş olacaksın.
•    Denizin içinde yapacağın kol ve bacak egzersizleri sayesinde yağlarla ve selülitlerle savaşabilirsin.
•    Deniz kenarında yürüyüş yaparak bacak kaslarının rahatlamasını sağlayabilirsin.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MyBlog

yardım lasım bnaaaaaaaa

ya yardım ediiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnn!!! slm bn yaren! bnmle ynı okulda bi sevgilim var ama bn onunla konuşmaya çok utanıyorum ama oda tam tersine hiçbişeyden utanmıyo napacağım ben !!!!!!

Devamı   1164