Bakım

Brezilya güzelliği

adrianalimaAdriana Lima
Tüm dünyada tanınan süper modellerden biri olan Adriana, ülkesinden neler kapmış dersin?
•    Biz her ne kadar buna karşı olsak da, bronzlaşmak, onların vazgeçilmezleri arasında. Evet, bronzlaşıyorlar, ama güneşin altında savunmasız bir şekilde, saatlerce yatarak değil! Beta karoten açısından zengin olan havuç, cildini ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için hazırda bekliyor ve güzel bir ten dokusu oluşması için yardımcı oluyor. İşte bu yüzden sen de küçük bir su şişesi büyüklüğünde havuç suyu içerek cildinin bronzlaşması ve sağlıkla parlaması için katkıda bulunabilirsin. Tatile gitmeden önce günde bir bardak havuç suyu içmeye şimdiden başla ve güneş koruma faktörü olan bir yağ almayı unutma!
•    Yeni çıkan her güzellik ürününü denemek istiyor olabilirsin. Ama Adriana’nın dediğine göre her cilt bakım ürünü sana iyi gelmeyebilir. Çok doğru! İşte bu yüzden sadece nemlendirici ve güneşe çıkmadan önce koruyucu sürmen yeterli.
•    Yemek düzenine çok dikkat ediyor. Protein içeren bir gıda yiyorsa karbonhidratlı yiyecekler de tüketiyor. Sabahları omlet ya da yulaf ezmesi yiyor. Öğle ve akşam yemeklerinde ızgara et, sebze, pirinç ve fasulye yiyor. Arada kaçamak olarak çikolata ve hindistan cevizli kek yiyor.
•    Düzenli olarak spor yaptığı gerçeğini atlamayalım. Özellikle boks vazgeçilmezi. Sen de dövüş sporlarından faydalanarak hem formunu hem de ruh sağlığını koruyabilirsin:)

Yorum Yapın