Bakım

Brezilya güzelliği

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası, tüm dikkatleri bu sıcak ülkeye yeniden çekse de aslında yıllardır Brezilyalı kadınların güzelliği dilden dile dolaşıyor; herkes onlara hayranlıkla bakıyor. Adriana Lima, Alessandra Ambrosio ve Ana Beatriz onlardan üçü…

Hazırlayan İpek Koşan

Alessandra-AmbrosioAlessandra Ambrosio
Onun kadar çekici ve güzel olabilmek için bu sırları uygulayabilirsin.
•    Hindistan cevizi, Brezilyalı kadınlar için mucize meyvelerden biri. Bu yüzden hem ciltlerine hem de saçlarına hindistan cevizi yağı kullanıyorlar. Alessandra da bu kuralı ihlal etmiyor. Yüzünü her gün bu yağ ile temizliyor. Uykusuz kaldığı gecelerde göz altlarındaki morluklara hindistan cevizi yağı ile kompres yapıyor. Saçlarının uçlarına da banyodan sonra bir miktar bu yağdan sürüyor. Ayrıca Alessandra, güneşlenirken de Hindistan cevizi suyu içilmesini öneriyor.
•    Malum, Brezilya uzun kumsallarıyla meşhur. Eh, bu güzel kadınlar bu altın sarısı kumları hiç değerlendirmez mi? Plajda güneşlenirken güneş kremini vücuduna uyguladıktan sonra ince kumlarla vücudunu ovabilirsin mesela. Kollarına, topuklarına ve özellikle de dizlerine kumlarla masaj yaparak, ölü derilerin cildini terk etmesini sağlayabilirsin. Ayrıca bacaklarına kumla masaj yaptığında kan akışını harekete geçireceğin için selülitle baş etmen daha da kolay hale gelir.
•    Brezilya’nın favori dansı olan Samba, vücudunun fit kalabilmesi için harika bir yol. Bu dans sayesinde pek çok ünlü gibi Alessandra da formda kalmayı başarıyor.
•    Fit olmak demişken, ünlü mankenin çok özel bir sırrı daha var: İki yemek kaşığından fazla yememek. Sen de bir öğünde istersen 3 çeşit yemek ye fakat hepsinden sadece ikişer kaşık tatmayı dene.

Yorum Yapın