Bakım

Aşk tombalası

alt

Gel, seninle eğlenceli bir oyun oynayalım, hoşlandığın yakışıklıyı Aşk Tombalası ile tavlayalım! Ne de olsa aşk biraz da şans işi! Torbadan senin adına ne çıkacağı hiçbir zaman belli olmaz! Ama kurallara uyar ve doğru adımları atarsan, kötü şans faktörünü yenip bu oyunun kazananı olabilirsin! 

 

Yazı: Hazan Aköz

1. ÇİNKO
Dikkatini çek!
Onun kalbini öyle hemen kazanamazsın önce birinci çinkoyu tamamlamalısın. Yani onun dikkatini çekmelisin. Nasıl mı? Kazayla ona çarparak ya da saati sorarak değil tabii ki! Bu numaralar artık klişe oldu çünkü:)

1 numaralı kural: Gözlerinin içine bak!
Bu, sana sürekli tekrar edilen klişe bir öneriymiş gibi gelebilir, ama bir insanı gözlerine bakmadan etkileyemezsin, bunu da bilmelisin. Şöyle bir bakıp geçmekten değil, gözlerini yakalayıp, ona tatlı bir sevgi elektriği göndermekten bahsediyoruz. Golden köpeklerinin bakışlarını, bilir misin? İşte aynen öyle! Onlar, insanlara öyle tatlı bakarlar ki, gözlerinden ne söylediklerini hemen anlayıverirsin. Sen de bunu yapmalısın. Tek bir bakışınla ona karşı ilgin olduğunu anlayabilmeli.

2 numaralı kural: Gülümse
Bak, bak nereye kadar:) Öyle uzun uzun çocuğa bakmaya devam edersen, niyetinin iyi mi kötü mü olduğuna bir türlü karar veremeyecek. Eğer tatlı tatlı gülümsemezsen, yanına gelip konuşmaya da asla cesaret edemeyecek. Erkekler senin tahmin ettiğinden daha ürkek olabilirler. Her zaman motivasyona ihtiyaçları olur. Eğer bir kız, ilk sinyali göndermezse, yani bu gülücüklerden bahsediyoruz, sonsuza kadar yanına yaklaşmaya karar veremeyebilir. Gizemli durumlar, onları hep korkutur. Haydi, gönder ona güzel beyaz dişlerinle bir sinyal!

3 numaralı kural: Beden dili
Bazıları o kadar ürkek olur ki ne bakmak yeterlidir, ne de gülümsemek. Sırıtmaktan yanak kasların ağrıyabilir:) Ama hala bir sonuç alamayabilirsin. O zaman demektir ki artık senin biraz işve ve cilveye ihtiyacın var:) Ona bakarken yönün hep onun tarafında olsun. Saçlarınla oyna, kolların hep iki yanında açık dursun. Kollarını birleştirip kendini iletişime kapatma ve hep kahkahalar at. Yakışıklılar, pozitif kızlara bayılırlar:)

2. ÇİNKO
Şimdi onu ayarla!
Dikkatini çekmeyi başardıktan sonra sıra geliyor onu etkilemeye…

1 numaralı kural: İletişim kur!
Onunla konuşmanın bir yolunu bulmalısın. Ortak arkadaşlarınız var mı diye hemen facebook’a bak örneğin. Hay Allah, yok mu? O zaman takip et, bak bakalım kimlerle vakit geçirmekten hoşlanıyor. Eğer ilk adımla direkt onunla sohbet etmeye çekiniyorsan, önce yakın bir arkadaşıyla tanışmayı dene. Eğer bunu başarırsan zaten eninde sonunda onunla da tanışacaksın.

2 numaralı kural: Sohbet et!
Onunla tanışmanın en iyi yolu, bir sohbet ortamındayken yaptığı yoruma tatlı tatlı muhalefet olmaktır. Örneğin, Cem Yılmaz’ın “A.R.O.G” filmini çok beğendiğini anlatıyor olabilir. Sen de o sırada hemen lafa gir ve “Evet, ben de çok beğendim ama Nil Karaibrahimgil daha iyi oynayabilirdi, bu role hiç olmamış” gibi bir eleştirini belirt. Nil’i çok sevdiysen, başka bir isim de olabilir tabii, kopya çekme, asıl kuralları öğren:) Bak, o zaman sohbet nasıl da kızışacak. Tabii, tüm bunları yaparken soğukkanlılığını da yitirme. Sakin olursan, kendine ne kadar güvendiğini anlayacaktır.

3 numaralı kural: Onu etkile!
Sıra geldi artık onun kalbinden içeri sızmaya:) Bu çok da zor olmasa gerek değil mi, sen bu kadar sevimli olduktan sonra:) İlgi alanlarını öğren hemen: Hangi takımı tutuyor, ne tarz filmler izliyor, en sevdiği müzik tarzı ne, en çok kimleri dinliyor? Tüm bunları sohbet ederken onun ağzından al ve sen de kimleri seviyorsan, anlat ona. Hatta en sevdiğin parçaları dinlet! Bakalım, ne kadar çok ortak noktanız varmış.

3. ÇİNKO VE TOMBALA
Bu kadar iyi anlaşıyorsunuz, işler yolunda ve birlikte vakit geçirmeye bayılıyorsunuz. O zaman ortamı biraz daha ısıtmaya ”hayır” demez herhalde, değil mi?

1 numaralı kural: Ondan hoşlandığını belli et!
Bir yakışıklı bir kızdan biraz da olsa hoşlanmıyorsa, onunla bu kadar fazla zaman geçirmez! Demek ki seninle ilgili bir şeyleri çok seviyor. Bunu ona açıkça sorabilirsin. Seninle neden bu kadar çok vakit geçiriyor ve en çok seninle ne yapmaktan hoşlanıyor? Bakalım nasıl bir cevap verecek? Sevdiği şey neyse, onu sürekli yapmaya devam edebilirsin:)

2 numaralı kural: İtiraflar gelsin.
Artık bazı şeyleri konuşmanın zamanı geldi. Eğer hala açılamadıysanız, tek sorun şu olabilir: Birbirinizden çok hoşlanıyorsunuz, ama bir türlü cesaret edip açılamıyorsunuz. Burada senin yapman gereken tek bir şey var, o da uygun ortamı yaratmak. Onu sinemaya çağır, birlikte bir kafeye gidin ya da evde oturup birlikte ders çalışın. İkinizin baş başa kalabileceği bir ortamda ona küçük tatlı kıskançlıklar yap. Örneğin en çok beğendiği Hollywood starını sor ve sonra ”Hıh, hiç de o kadar güzel değil” deyip şakalar yap:)

3 numaralı kural: Olayı bağlayalım artık!
Hala mı bir gelişme yok? Artık senin için ne kadar önemli bir insan olduğunu söylemenin vakti geldi. Birlikte çok güzel vakit geçirdiğinizi, bir sorunun olduğunda önce ona anlattığını, tüm sevinçlerini onunla paylaştığını ve her zaman onun yanında olmak istediğini söyle. Tüm bu güzel sözlere tepkisiz kalabilecek bir yakışıklı düşünemiyoruz. Bizce artık TOMBALA oldu, ya sence

Yorum Yapın