Bakım

5 dakikada evden çıkma rehberi

Makyaj, saç, giyim derken hepimiz için evden çıkmak uzun bir hazırlık süreci gerektiriyor. Erkeklerin bu konuda şikayetlerinin haklı olduğunu da kabul edelim. Ancak bazen öyle anlar oluyor ki, insan geciktiğiniz fark ediyor ve hemen kapıdan çıkıp işine, gücüne, okuluna veya uçağa, otobüse yetişmek zorunda olduğunu fark ediyor. Tabi o sırada aynaya baktığımızda karşılaştığımız şeyi görüp o şekilde asla dışarı çıkamayacağımızı da kabullendiğimiz de olabiliyor. Oysa, acil durumlar için görüntümüzü çok kısa sürede toplayacak bazı gizli yöntemler de var. İşte şimdi o acil güzellik sırlarını paylaşacağız, hazır mısınız?

  1. Saç maşası pratik bir yerde dursun

Banyoda veya yatak odanızda, ayna karşısında veya yakınında, saç maşanız daima elinizin altında olsun. Böylece acil durumlarda siz giyinirken saç maşası hızla ısınır ve sadece bir dakika içinde, dağınık saçlarınıza en azından birkaç maşa vurma imkanınız olur. Böylece, yataktan yeni çıkmış, dağılmış, felaket görünümdeki saçlarınız bir anda format değiştirip kabul edilebilir bir forma girmiş olacak ve dışarda insanlar size, bu saçı başı dağılmış bakımsız deli de kim diye bakmayacaklar.

  1. Hangi sütyen?

Eğer bir yerlere gecikme alışkanlığınız varsa, sık sık uykuya kalıyor ve sabahları uyanamıyorsanız, gardırobunuzda, her kıyafetin altına rahatlıkla giyilecek pratik birkaç sütyeni hazırda tutmanızı tavsiye ederiz. Memeleriniz çok büyükse toparlayıcı sütyen değilse tercihinize göre sizi rahat ettirecek bir sütyen daima hazırda dursun.

  1. Kişisel bakımınızı ihmal etmeyin

Eğer düzenli olarak kişisel bakım yapan, kendinize dikkat eden biriyseniz, acil durumlarda dışarı çıkmanız çok kolay olacaktır. Kaşlarınız düzgün, yüzünüzdeki tüyler alınmış, dişleriniz temiz, tırnaklarınız bakımlı olacağı için, sadece birkaç dakikalık hazırlıkla aceleyle kapıdan çıkabilirsiniz. Ama kişisel bakımınızı sürekli ihmal ediyorsanız, o acil gün geldiğinde, kapında çıkmak üzereyken aynada çok korkunç bir canavarla karşılaşabilirsiniz. İşin en acıklı yanı da şu ki, bu şekilde dışarı çıkmak zorunda kalmışken, dünyanın en yakışıklı oğlanıyla karşılaşırsınız ve çocuk size bakıp kaçacak bir yer arayabilir. Çünkü, kader işte tam olarak böyle sarkastik bir hadisedir.

  1. Temiz ayakkabı çok şeydir

İnsan dışarı çıkarken, bir derece bakımsız olabilir, özensiz giyinebilir, saç baş dağılmış olabilir. Bunlar yine tölare edilebilir. Ama ayakkabınız kirliyse, bakımsız, eskimiş çamurlu bir ayakkabıyla dolaşıyorsanız, karizmanız yerlerde sürünecektir çünkü bugünün dünyasında düşmandan önce dostlar ayağa bakıyor. Aman diyelim.. Ayakkabılar hep tertemiz olacak.

 

Yorum Yapın