16 sihirli formül

1076140 views Yorum yap

 

bakimsirriSaçlarınla büyüle

Bütçeni zorlamadan saçlarına bakım yapmak ister misin? Evde hazırlayabileceğin bu maskeler çok işine yarayacak!

13. Kırılmasını engelle
Kurumuş ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemi zeytinyağı tedavisidir. Saçlarına parlaklık vermek ve beslemek için 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıt. Bunu yavaş yavaş tüm saç derinize yedirerek masaj yap. Sıcak suda ıslattığın bir havluyu sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza sar. Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak, başın yağı iyice emmesini sağla. Sonra saçlarını yıkayarak, iyice durula.

14. Nemlendir
Saçların çok mu kurudu? O zaman yarım çay fincanı hintyağını ısıttıktan sonra baş derini ovarak saçını yağı emmesini sağla. Yavaş yavaş tarayacağın saçlarını kaynar suya batırıp sıktığın havluyla sar. Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyip şampuanla yıka.

15. Parlat
Yarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştır. Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkala ve bir kaç gün dinlenmeye bırak. Daha sonra bu karışımı baş derini ovarak ve tarayarak yedir. Ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derine batmamasına özen göster. Başına bir naylon torba geçirerek, başın sıcaklığını aynı seviyede tut. Karışımı başında yarım saat beklettikten sonra, saçlarını bol suyla durula.

16. Canlandır
İki yumurtayı çırp ve içine yavaş yavaş bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı sirke (mümkünse elma sirkesi) ilave et. Saçını bir kez şampuanladıktan sonra saçlarına bu karışımı sürüp 15-20 dakika beklet. Saçlarını iyice durula.

Sayfalar: 1 2 3 4

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dergi

ocak2011

Güzellik & Form 24 Renkli bakım   26 Soğuga savaş aç  28 Okul saçını nasıl alırdın?   34 Fit-not 36 Güzellik alışveriş Ünlüler 56 En cool yakışıklı: Daniel  59 İki bomba dizi 60 Her yönüyle Lady

Devamı   5601