16 sihirli formül

1044565 views Yorum yap

 

bakimsirriCildini yenile

Rüzgar ve soğuktan yıpranan cildini koruma altına alman gerek!

9. Ölü hücrelerle vedalaş
Yüzüne doğal yolla peeling yapmak istiyorsan, üzüm maskesi tam senlik. Nasıl mı yapacaksın? Üzümlerin kabuklarını soyarak çukur bir kaseye al ve çatalla ezerek püre haline getir. Fazla suyunu süz ve posasını temizlenmiş cildine dairesel hareketlerle masaj yaparak sür. 20 dakika bekleyip yıka.

10. Sivilcelerle savaş
Yüzündeki sivilcelere çok iyi gelecek bir karışım biliyoruz! 2 limonun kabuğunu soyup kabuklarını 2 çorba kaşığı suyun içinde 3 dakika beklet. Sonrasında robotta püre halinde getir ve canlandırıcı maske olarak kullan. Temizlenmiş cildine pamukla sürüp birkaç dakika beklet. Ilık suyla yıkayıp havlu ile kurula ve ardından günlük nemlendiricini uygula.

11. Bakım yap
2 yumurta akını 1 çorba kaşığı tozşekerle kar halinde çırp. Hazırladığın bu karışımı temizlenmiş cildine pamukla masaj yaparak sür. 15 dakika bekleyip ılık suya batırılmış pamukla temizle ve ılık havlu ile kurula.

12. Siyah noktalardan kurtul
Burnundaki ve çenendeki siyah noktalardan kurtulmak mı istiyorsun? Öyleyse bir avuç papatyayı kaynatarak süz. Üç kaşık kilin içine muhallebi kıvamına gelinceye kadar papatya suyunu ekle. Elde ettiğin karışımı maske olarak yüzüne uygula. 20 dakika bekletildikten sonra cildini temizle. Düzenli olarak uyguladığında yüzündeki siyah noktaların zamanla azaldığını fark edeceksin.

Sayfalar: 1 2 3 4

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moda

Asil!

Dakota Fanning’i uzun süredir ilk defa bu denli şık görüyoruz.                              

Devamı   974