Bakım

16 sihirli formül

Cildine ve saçlarına çok iyi gelecek sihirli karışımlar hazırlamak istiyorsan, doğru mutfağa! Biraz yağ, azıcık su, birkaç tutam baharat ile güzelliğine güzellik katabilirsin!

Bakıma el at
Daha yumuşak ellere ve güçlü tırnaklara sahip olmak mı istiyorsun? İşte önerilerin…

1. Tırnaklarını canlandır
Kuruyan, pul pul ayrılan tırnaklar varsa, gliserinden faydalanabilirsin. Birkaç damla saf gliserinle eşit miktardaki limon suyunu karıştır. Bu karışımı her gün tırnaklarına sür. Canlı, parlak ve sağlıklı tırnaklar için bundan daha iyi bir yol olamaz!

2. Ellerini yumuşat
Yumuşacık ellere sahip olmak istiyorsan, 1 adet yumurta sarısını, 1 tatlı kaşığı bal ve kepek ununu bir kaba koyarak karıştır. Hazırladığın bu karışımı ellerini ovalayarak peeling yaparmış gibi uygula. Sonrasında ellerini ılık su ile yıka. Ellerinin çok daha yumuşak olduğunu göreceksin.

3. Dinlendir
Ellerini şımartmak mı istiyorsun? Öyleyse 1 litre sıcak suyu, 1 tatlı kaşığı sodayı ve 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştır. Yaptığın karışımı içine ellerini koyabileceğin bir kaba dök ve ellerini 15 dakika bu kabın içinde beklet.

4. Kurulukla savaş
Rüzgardan ve soğuktan ellerin mi kuruyor? Öyleyse
1 haşlanmış patatesi ezip içine biraz vazelin ve kuru papatya çiçeklerini katarak bir kabın içerisinde karışımını hazırla. Bu karışımı ellerine sürdükten sonra ellerine eldiven geçirerek yarım saat bekle. Daha sonra da ılık su ile yıka. Ellerinin ne kadar yumuşak olduğuna inanamayacaksın.

Yorum Yapın