Genel

Yeni yıl mottoları

Bu yıl yepyeni kararlar almaya, bu kararları gerçekleştirmek için ünlülerden destek almaya ne dersin? işte ünlülerden yeni yıl mottoları!

Lea Michele

Lea, yeni yılın kendisini çok iyi hissettireceğine inanıyor. Bu yıl kendisine bakmak için yoga ve yürüyüşten faydalanacakmış. Sporun onu motive edeceğini, sağlıklı kalmak için yardımcı olacağını düşünüyor.

İlham al

Biliyoruz çok yoğunsun. Ama düzenli bir programla kendine zaman ayırabilirsin. En azından gün aşırı yürüyüşe çıkabilir, internetten videolar izleyerek yoga yapabilir, akşam yatmadan birkaç egzersiz yapabilirsin. Bir süre sonra hem fit bir vücudun olduğunu görecek hem de zihninin daha dingin olduğunu fark edeceksin. Çünkü egzersiz, beynin çalışması için gereken en önemli yöntemlerden biri. Tıpkı su içmek gibi…

 

Perrie Edwards

Perrie, yeni yıl için oldukça heyecanlı. “Hiçbir şeyi kafana takma. Gelecekte neler olacağını bilmiyorsun ve bu inanılmaz bir macera. Önümüzdeki yılların benim için neler hazırladığını heyecanla bekliyorum” diyor.

İlham al

Son zamanlarda duymuşsundur, an’da yaşamak diye bir motto var. Zihnimiz sürekli olarak ya geçmişimizdeki olayları düşünüyor ya da gelecekle ilgili kaygılar taşıyor. Bunun önüne geçmek için an’da kalmaya çalışıyoruz. Çünkü tam tersi olduğunda enerjimizi boşa akıtıyor, şimdinin gücünden faydalanamıyoruz. O halde dalıp gittiğin zamanlarda hemen şimdiye dön. “Şimdi, şu an, buradayım” demen işine yarayacak.

 

Zendaya

Zendaya, bu yıl, insanlara daha fazla zaman ayırmaya karar vermiş. Özellikle de arkadaşlarına. Vakitsizliği bahane etmeden, eğlenceli planların peşine düşecekmiş. “Arkadaşlarımdan gelen mesajları cevaplayarak, gelen çağrıları reddetmeyeceğim” diyen güzel yıldız, aldığı bu kararın kendisine de iyi geleceğinin farkında. Ki zaten kendisine bakmaya da özen göstereceğini söylüyor.

İlham al

Hani demiştik ya, zamanın kısıtlı ama doğru bir program çizelgesiyle çoğu şeye yetişebilirsin:) Okul çıkışları, arkadaşlarla vakit geçirmek için belki de en iyi çözüm. Çünkü zaten okuldan birlikte çıkmış oluyor ve buluşmak için ekstra bir güne ve planlamaya ihtiyaç duymuyorsunuz. Eğer arkadaşların okuldan değil ise o zaman hafta sonları kahvaltı yapabilir, sinemaya gidebilirsiniz. Tüm bunların arasında kendine zaman ayırmayı da unutma. Abur cuburu azalt. Sabahları güzel bir kahvaltı yap. Bol bol meyve ye. Unutma, en önemli sensin!

 

Cameron Dallas

Cameron, sinirlerine hakım olman konusunda seni uyarıyor. Sinirlenmenin ve olayları büyütmenin seni mutsuz edeceğini ve yaşanılan mutsuz durumları çok büyütmemeni söylüyor. Telefonunu sürekli düşüren Cameron, yeni yılda bu huyunu azaltmayı ve dikkatli olmayı istiyor.

İlham al

Senin asabiyet derecen ne? Her şeye hemen sinirlenir misin yoksa sakin kalmayı başarıp sabreder misin? Hepimiz çoğu zaman haksızlıklarla karşılaşıyoruz. Kimimiz sert tepkiler veriyor kimimiz ise susmayı seçiyor. Ama en doğru olanı sakince konuşarak hakkını aramak. Kendine sık sık bu hayatın çok güzel olduğunu hatırlatıp ufacık şeyleri büyütmemen konusunda kendini uyarmalısın. Senin de Cameron gibi sevmediğin huyların varsa bunlardan kurtulabilirsin. Bir anda olmasa da, gün be gün azaltarak:)

 

Sabrina Carpenter

“Hayallerini gerçekleştirmek için çabala ama hayatı çok da ciddiye alma” diyor Sabrina. İsteklerinin hepsi gerçekleşemeyebilir. Bu seni üzmesin, karşına çok güzel fırsatlar çıkacaktır, bunları değerlendir. En önemlisi iyi bir insan olmaya çalış.

İlham al

Bu yıl takıntılarından kurtulma zamanı! Her şey kafanın içindeki gibi ya da senin istediğin şekilde gerçekleşmeyebilir. Hayatı ve insanları kontrol etmen imkansız. Dış dünyayı değiştirmek yerine önce kendine bu görevi vermelisin. Kendinde bir takım şeyler değiştirmeye başladıkça çevrenin de farklılaştığını göreceksin. Arkadaşlarını ve aileni olduğu gibi kabul et. Rahatsızlık duyduğun şeyleri tabii ki dile getir. Ama değişimi karşıdaki kişinin yapmasını bekle. Sen bunun için uğraşma. Ek olarak, çok istediğin bir şey olmadıysa daha güzeli olacaktır. Sakın umutsuzluğa kapılma:)

 

Camila Cabello

Camila, insanlara yardım etmenin kendisini yenilediğine inanıyor. “Karşındakini mutlu ettikçe sen de mutlu olacaksın” diyor.

İlham al

Camila’ya hem katılıyor hem de sana bir ayrıntı söylemek istiyoruz. Evet, insanlara yardım etmek mutluluğu çoğaltıyor. “İyilik yap iyilik bul” lafı boşuna söylenmemiş. Sen iyi şeyler yaptıkça ve söyledikçe karşılığını mutlaka alıyor olacaksın. Dikkat etmen gereken nokta ise mutluluğun sadece yardım etmekte olduğunu sanman. Bu düşünce kesinlikle yanlış olur. Mutluluk senin içinden gelir. Kaynağı sendedir. Bu yüzden içindeki mutluluğu da harekete geçirmelisin. Bu yüzden de kendini mutlu etmelisin. Bakım yap, kitap oku, dans et, film izle… İlk önce kendini mutlu et!

Yorum Yapın