Genel Manşet Ünlüler

Yeni neslin genç kanı

Farklı tarzıyla dikkat çeken Yungyblud, “Z kuşağının sesi” olarak tanımlanıyor. Biz de gerçekten öyle olup olmadığını anlamak için ona kulak verdik:)

Farklı tarzıyla dikkat çeken Yungblud, “Z kuşağının sesi” olarak tanımlanıyor. Biz de gerçekten öyle olup olmadığını anlamak için ona kulak verdik:)

İrem Naz Güvel

Genç yetenek

1997 doğumlu ve gerçek adı Dominic Harrison olan Yungblud, kısa sürede potansiyelini gösterip geniş kitlelere ulaştı. Sahne adını Yungblud olarak belirlemesinde düşünüldüğü gibi özel bir neden yokmuş. Gerçek adının yaptığı müzikle bağdaşmayacağını düşündüğünden menajerinin ona taktığı isim olan “Yungblud”ı kullanmak istemiş. Müziğini emo, rock ve hip hop ezgileriyle besliyor. Ne de olsa küçükken Oasis, The Beatles, My Chemical Romance ve Arctic Monkeys dinleyerek büyümüş. İlk şarkısını 11 yaşında okul arkadaşı Lizzie hakkında yazan şarkıcının “Hope For The Underrated Youth” ve “Parents” şarkıları dinlemeye değer.

Müzik, kanında var

Genç şarkıcının aykırı görünümü yüzünden ailesiyle büyük tartışmalar yaşadığını düşünebilirsin ama gerçek bunun tam tersi. O, müzik yeteneği doğuştan gelenlerden. Babasının gitar dükkanı varmış ve dedesi de bir müzisyenmiş. Sürekli Freddie Mercury taklidi yapan Yungblud’ın müzik yeteneğini erkenden fark eden annesi, onun başarılı olabilmesi için hep destek olmuş. Şarkıcı da yakınlarından gördüğü bu destekle kendi yolunu çizmeye başlamış.

Yungblud normları yıkıyor

Sadece şarkıları değil, tarzıyla da adından söz ettiriyor. Makyaj yapıyor, oje sürüyor, pembe çoraplarını asla ayağından çıkarmıyor ve etek bile giyiyor. Bu şekilde cinsiyet kalıplarını yıkmaya çalışırken, onun hakkında kötü konuşanlara da kulaklarını tıkıyor. Bu kalıpları yıkmasında annesinin büyük bir rolü var. Annesi, o istiyor diye okul etkinlilerinde ruj ve oje sürmesine izin vermiş. Hiçbir şekilde ona karşı çıkmamış. Lady Gaga ve Arctic Monkeys’e hayran olan şarkıcı, “Onlar bu ortama uyumlu görünmüyorlardı ve böylece kendi dünyalarını yarattılar. Ben de onlar gibi olmak istiyordum” diye tarzını nasıl oluşturduğunu açıklıyor.

Halsey ile bitti

“11 Minutes” şarkısını birlikte yazdığı Halsey ile 2018’in sonlarına doğru ilişkileri başladı ve 1 yılın sonunda da sona erdi. Açıkçası biz bu asi şarkıcıları birbirlerine çok yakıştırıyorduk. Hem tarzları hem de müzik felsefeleriyle birbirlerini tamamlıyor gibiydiler. Ama Halsey’in ayrılık sonrası yaptığı açıklama gibi ortada bir şey olmadan da ilişkiler nedensizce bitebilir. Arkadaş olarak ayrılan çift, onları yakıştıran hayranlarını böylece gözü yaşlı bırakmış oldu.

Disney prensi

Siyahlar içindeki görünümüne kavuşmadan önce, onun bir Disney prensi olduğunu biliyor muydun? Disney yapımı “The Lodge” dizisinde Oz karakterini canlandıran Yungblud, dizide de sesiyle izleyenleri büyülüyordu. Eminiz, diziyi takip edenler onun, orada oynadığını anlayamamışlardır. Çünkü o zamanki tarzıyla şimdi çok farklı. Şarkıcı o yıllarda kendini Shawn Mendes’in kötü bir kopyası olarak tanımlıyor. Bizce o her açıdan çok iyi:)

Yorum Yapın