Fit Kız Genel Manşet

Yaz çocukları

Yaz mevsimi kimimiz için tatil, kimimiz içinse doğum günü demek. Yaz çocukları için bu hem avantaj hem de dezavantaj.

Doğum günü üzüntüsü

Yaz çocukları doğum günleri konusunda biraz şanssız olabiliyorlar. Eğer sen de bir yaz çocuğuysan, ne demek istediğimizi çok iyi anlıyorsundur. Birçok arkadaşın yaz tatili nedeniyle başka yerlerde olunca birlikte kutlama yapacak birilerini bulmak zor oluyor.Mutlaka seni arayıp ya da mesaj atarak doğum günün kutluyorlar ama hiçbir zaman kışın kutlanılanlar gibi kalabalık olmuyor.

Huylar

Yapılan araştırmalarda insanların doğdukları mevsimin özelliklerini taşıdığı ortaya çıkıyor. Yazın doğanların davranışları, diğer kişilere göre daha çabuk değişkenlik gösterebiliyormuş ve yaz çocuklarının daha özgür davrandıkları bir gerçek. Okul olmayınca, herkesi bir rahatlık kaplıyor vedışarı çıkıp dolaşmak istiyoruz. Bu mevsimin çocukları da küçüklüklerinden itibaren gezmeye alışkınlar. Bir yaz çocuğu olan Camila Mendes,çocukluğunun büyük bir kısmını ailesiyle birlikte dolaşarak geçirmiş.Onları tutabilene aşk olsun:)

Sıcaklık tutkuları

Soğuktan nefret eden yaz çocukları, hava ne kadar sıcak olursa olsun onları sıcak tutacak şeyleri yanlarında bulunduruyorlar. Değişkenlik gösteren hava koşullarına karşı çantalarında bir hırka mutlaka oluyor. En ilginç olanı ise yaz-kış demeden yorgan veya battaniye ile uyumaları.Kalın giyinen birinin vücudu reaksiyon gösterebilir ama onlara hiçbir şey olmuyor. Örneğin Cara Delevingne, mevsimine göre giyinmeyenlerden. Yani onu kışın mini etekle gördüğümüz gibi, yazında kadife takımlar içinde yakalamamız mümkün.

Sulu aktiviteler

Herkes yüzmeyi ve güneşlenmeyi sever ama yaz çocukları yüzme konusunda bir adım öndedirler. Çünkü bu çocuklar, neredeyse doğar doğmaz aileleri tarafından deniz ile tanıştırılır. Bu şekilde su sporlarına daha yatkın oluyorlar. Ayrıca bisiklete binmek, paten kaymak gibi sokak aktivitelerinde de yetenekliler. Yazgillerden olan TomHolland da oldukça esnek bir yapıya sahip ve su ile arası oldukça iyi. Özellikle arkadaşlarıyla birlikte havuz partileri yapmaktan çok hoşlanıyor.

Yorum Yapın