Genel Manşet Sinema

Uzaylı süper kahramanlar

Yeni süper kahramanlara yol açın! Uzaylı kahramanlarla tanışacağımız “Eternals”ı yakından inceledik.

Yazı İrem Naz Güvel

Yeni “Avenger”lar

Marvel Sinematik Evreni”nin yirmi altıncı filmi olan “Eternals” yepyeni süper kahramanları hayatımıza dahil ediyor. “Eternals”, binlerce yıldır gizlice Dünya’da yaşayan eski uzaylıları merkezine alıyor. Filmde “Avengers: Endgame”in ardından yaşananları izleyeceğiz. Binlerce yıldır Dünya’da gizlice yaşayan uzaylılar olan Ebediler (Eternals), beklenmedik bir anda insanlığın en eski düşmanı Deviant’lara karşı yeniden bir araya gelirler.

“Game of Thrones” buluşması

“Eternals”ın oyuncu kadrosu oldukça cezbedici. Sırf oyuncular için bile sinemanın yolunu tutabiliriz. Kimler yok ki! Gemma Chan, “Game of Thrones”un yıldızları Richard Madden ve Kit Harigton ile usta oyuncular Angelina Jolie, Salma Hayek ve daha niceleri. Gemma daha önce “Captain Marvel”da Minn-Erva’yı canlandırdığından tekrar Marvel evrenine dönmeyi beklemiyormuş. Ancak Kevin Feige, oyuncunun “Crazy Rich Asians” filmindeki performansından sonra onunla tekrar çalışmak istemiş.

Sıkı eğitimler

Film için oyuncuların hemen hemen hepsi sıkı bir eğitim programına dahil oldu. Angelina Jolie rolü için çeşitli kılıçlar, mızraklar ve asalarla eğitim almasının yanı sıra bale derslerine de katıldı. Don Lee ise evrendeki ilk Kore süper kahraman karakterini canlandırıyor. Oyuncu genç nesle ilham vermek ve karakterini daha iyi yansıtabilmek adına boks eğitimi almış.

Edebiler

Yenilmezler gibi uzun bir süre daha seveceğimiz Edebileri tanıyalım.

Sersi – Gemma Chan: Cansız maddeyi manipüle edebilen, insanlarla ve Dünya ile güçlü bir bağlantısı olan bir Edebi. Sersi, yüzyıllardır Ikaris’e aşık ve Sprite ile güçlü bir bağı var.

Ikaris – Richard Madden: Uçabilen ve gözlerinden kozmik enerji ışınlarını yansıtabilen en güçlü Eternal üyesi.

Kingo – Kumail Nanjiani: Kingo, ellerinden enerji mermileri fırlatabiliyor. Aynı zamanda şöhrete aşık olan Kingo, Dünya’ya uyum sağlamak için popüler bir Bollywood film yıldızına dönüşüyor.

Sprite – Lia McHugh: Gerçekçi yanılsamalar yansıtabilen Sprite, 12 yaşındaki bir çocuğun fiziksel görünümüne sahip.

Phastos – Brian Tyree Henry: Akıllı bir silah ve teknoloji mucidi.

Makkari – Lauren Ridloff: Süper hız güçlerine sahip bir Makkari, Marvel Sienmatik Evreni’nin ilk sağır süper kahramanı.

Druig – Barry Keoghan: Başkalarının zihinlerini manipüle edebiliyor.

Gılgamış – Don Lee: Thena ile derin bir bağlantısı olan en güçlü Ebedi.

Dane Whitman – Kit Harington: Londra’daki Doğa Tarihi Müzesi’nde çalışan ve Sersi ile çıkan bir insan.

Ajak – Salma Hayek: İyileştirme yeteneğine sahip, Ebedilerle Gökseller arasındaki köprü olan Ebedilerin bilge ve ruhani lideri.

Thena – Angelina Jolie: Kozmik enerjiden herhangi bir silah oluşturabilen ve yüzyıllar boyunca Gılgamış ile yakın bir bağ geliştiren elit bir savaşçı.

 

Yorum Yapın