Genel Kültür Mantarı Manşet

“Tuhaf” bilmeceler

“Stranger Things”in 4. sezon ilk kısmı bitti ancak geride bir sürü soru işareti bıraktı. Gelecek bölümlerde acil cevaplanması gereken soruları listeledik.

Yazı İrem Naz Güvel

Ne zaman başlıyor?

“Stranger Things”in 4. sezon 2. kısmı 1 Temmuz’da Netflix’te yayınlanıyor. İki bölümden oluşan ikinci kısımda, ilk bölüm “Papa” 1 saat 25 dakika ve “The Piggyback” bölümü de 2 saat 19 dakika uzunluğunda olacak.

Steve kurtulacak mı?

6.bölümün sonunda Steve, Baş Aşağı Dünya’ya gittiğinde Demogorgon benzeri yarasalar tarafından saldırıya uğradı. Robin, Nancy ve Eddie onu kurtarsa da, yaratıklar çoktan onu ısırıp güçsüz bırakmayı başardı. Steve’in aldığı bu yara hayranları endişelendirdi ve dizinin ikinci kısmında ölebileceği konusunda dedikodular dönmeye başladı.

Nancy ve Steve bir araya gelecek mi?

Bu sezon, eski aşıklar Nancy ve Steve arasında tekrar bir alevlenme oldu. İkisinin de birbirine karşı hislerinin olduğunu fark ettik. Ancak hayranların ortaya attığı teoriye göre, bu aşkın tekrar ortaya çıkmasında Steve’in olası ölümünün büyük bir payı. Buna göre, senaristler Steve ve Nancy aşkını tekrar gün yüzüne çıkardılar çünkü Steve’in ölümünü daha dramatik göstermek istediler. Bakalım, bu söylentiler doğru çıkacak mı?

Eddie’ye ne olacak?

Bu sezon dahil olan D&D kulübünün başkanı Eddie hemen kalbimizi çaldı. Ancak onun için endişeliyiz. Çünkü dizinin sevilen karakterleri Barb, Sam ve Alexei gibi onun da başına bir şey gelmesinden korkuyoruz. Umarız endişelerimiz boşa çıkar.

Ruslar, Demogorgon’u nasıl ele geçirdi?

Hopper’ın üçüncü sezon sonunda öldüğüne inandırıldık ama 4. sezonda yaşadığını ve Ruslar tarafından yakalandığını gördük. Hapishanedeyken Hopper, Rusların bir Demogorgon’u ele geçirdiğini öğrendi. Onların bir Demogorgon’u yakalayıp Rusya’ya taşımaları hala büyük bir sır. Acaba Ruslar, Baş Aşağı Dünya ile bağlantılarını geçit olmadan sürdürmenin bir yolunu mu buldular?

Saatin sırrı ne?

Vecna’nın kurbanları tarafından görülen büyük saat, 4. sezonun en önemli detaylarından biri haline geldi. Çünkü o saat ortaya çıktığında Vecna’nın kurbanlarının peşinde olduğu görülüyor. Hala bu saatle ilgili aklımızda sorular var: Vecna neden kurbanlarına bu saati gösteriyor? Vecna’yı yenmekte saatin bir etkisi olacak mı? Baş Aşağı Dünya’daki zaman akışına bir etkisi var mı? Cevaplara ihtiyacımız var çünkü saat ilerliyor!

Yorum Yapın