Genel Manşet Moda

“Büyükbaba yelekleri”nin yükselişi

Geçtiğimiz yıla kadar “büyükbaba yelekleri” olarak adlandırdığımız süveterlerin yüzüne bile bakmıyorduk. Şimdi ise dolabımızın vazgeçilmezi oldular. Sen de bu moda akımına katılmak için ünlülerden taktikleri kap!

Yazı İrem Naz Güvel

Loren Gray

Çok siyah giydiğin için eleştiriliyor ama çizgini de bozmak istemiyor musun? Süveterler imdadına yetişiyor. Aynı Loren gibi dümdüz siyah kombininin üzerine desenli bir süveter giyerek hareket katabilirsin. Üstelik bu görünümü elbiselerinde de uygulayabilirsin.

Millie Bobby Brown

Her giydiğiyle çok konuşulan Millie de, süveter modasına uymaktan geri kalmamış. Üste oturan süveteri ve bol kot pantalonuyla harika görünüyor. Millie bu işi biliyor doğrusu!

Emma Chamberlain

Rahatına düşkün YouTuber Emma için süveterler vazgeçilmez bir parça. İçine balıkçı yaka bir bluz giyerek tam bir klasik gönüm yakalamış. Unutma, klasikler her zaman iş görür!

Anna Cathcart

Bu “büyükbaba” modasının en iyi tarafı vintage mağazalarda bol bol yer alması. Modernleştirilmiş süveterler sana göre değilse hemen ikinci el mağazanın yolunu tut. Aynı Anna’nın giydiği gibi birbirinden güzel vintage süveter yelekleri bulabilirsin. Üstelik eski bir hırkayı alıp kollarını keserek de, modaya ayak uydurabilirsin.

Jade Thirlwall

Süveter modasına ısınamadıysan sorun yok. Denemekten çekiniyorsan Jade’in sade görünümüyle başlayabilirsin. Doğal tonlar giysilerde her zaman zarif durur. Nude tonları kombinlemek diğer renklere göre daha kolay oluyor.

Kaia Gerber

Kaia yine yapmış yapacağını! Başarılı mankenin üstünde sade tişört bile daha farklı duruyor. Süveterini bluz yerine kullanarak kombinleyen Kaia, altına sade bir kot pantolon giymeyi tercih etmiş. Bu sonbahar kesinlikle denemek istediğimiz kombinler arasında.

 Bella Hadid

Süveter içine sweatshirt giyilir mi? Neden olmasın! Bella bu tarzı deneyene kadar bizim de şüphelerimiz vardı. Ancak bol pantolon ve sweatshirt ile kombinlediği süveter oldukça sportif duruyor.

Harry Styles

“Büyükbaba yelekleri”ni tekrar gündeme getiren isim Harry’den başkası değil. Son zamanlarda sık sık vintage kıyafetler içinde gördüğümüz şarkıcı konserlerinde bile bu parçaları kullanıyor. Üstelik kuzu desenleriyle dolu bu süveteri ikonik parçalar arasına girdi bile.

 

Yorum Yapın