Genel Manşet

Süper veda  

Ekranların en uzun soluklu dizisi “Supernatural”da yolun sonuna gelindi. Efsane dizi, bu ay sevenlerine veda ediyor.

İrem Naz Güvel

Yeni fantastik çağ

2005’te yayın hayatına başlayan “Supernatural”, o dönem aranan fantastik dizi açlığını kapadı. Dizi, doğaüstü temalı dizilerin öncüsü sayılan “The X Files” ve “Buffy the Vampire Slayer”ın açtığı yoldan ilerledi. Jensen Ackles’ın ağabey Dean ve Jared Padalecki’nin “baby face” Sam rolünde oynadığı “Supernatural”, annelerinin intikamını almak ve kıyamete son vermeye çalışan ikilinin maceralarını aktardı. Dizideki yaratıklar, zekide yazılmış senaryo ve oyuncuların dinamiği hem “The X Files” ve “Buffy”nin hayranlarının kalbini kazandı hem de kendine has sadık bir hayran kitlesi elde etti.

 

Erken final

Diziyi başından beri takip ettiysen, dizide gerçek bir final gibi hissettiren net bir nokta vardı. Bunun da nedeni beşinci sezonun, dizinin finali gibi hazırlanmasından kaynaklanıyor. Dizinin yaratıcısı Eric Kripke diziyi 5 sezon olarak planlayarak, senaryoyu hazırlamıştı. Ancak dizinin geleceğe dair yüksek potansiyele sahip olması dizinin yayın hayatını sürdürmesini sağladı. 5. sezon, en azından Eric için bir çeşit sondu. Çünkü sezonun ardından, görevinden ayrıldı ve bir danışman olarak diziye katkı sağladı. Bazı hayranlar onun ayrılmasını dizinin sonunu getireceği gözüyle baktı. Ancak o gittikten sonra dizi tam 10 yıl boyunca devam etti:)

 

Castiel geldi

Dizinin yeni sezonunun olması hayranları memnun etse de, kafalarda soru işareti bıraktı. Çünkü Eric’in ardından dizinin nasıl bir yol izleyeceği ve eski havasını koruyup koruyamayacağı endişe yaratıyordu. İşte tam da bu anda Misha Collins, Castiel olarak diziye dahil oldu. Onun gelmesiyle beraber “Supernatural”da tam anlamıyla dönüm noktası yaşandı. Dean ve Sam’den başka ana karakter düşünmezken, Castiel’in varlığı dizinin ihtiyacını en doğru zamanda tamamladı. Hala ara ara o ve Dean’in atışmalarını izlemekten kendimizi alamıyoruz.

 

Sona gelindi

“Supernatural”, 15 yıl boyunca ekranın en uzun soluklu dizilerinden oldu. Bu kadar uzun sürmesinde aile olmuş bir ekip, iyi bir yazar kadrosu ve oyuncuların işine sağdık kalmaları en büyük etkiydi. Ancak her güzel şeyin bir sonu var. Dizi 15 yıl içinde birkaç kez final noktasına gelse de, yola devam etti. Bu kez gerçekten de veda zamanı geldi. Dizi bu ay sevenlerine veda edecek. Dizinin yaratıcıları ileride spin off’ların geleceğine dair yeşil ışık yakıyor. Bakarsın Dean ve Sam ile oralarda karşılaşırız. Ancak o zamanda kadar, elveda Supernatural!

 

Veda ettiler

“Supernatural”ın final çekimleri ne büyük tesadüf ki, dizinin 15. yıl dönümünden birkaç gün sonra tamamlandı. Oyuncular dizinin son gününde hissettiklerini hayranlarıyla paylaştı. Onların vedasını okurken gözlerin dolabilir. Mendilleri hazırla!

 

Jensen Ackles

“Bu sabah 6’da uyandım. Alarm ağır bir sesle çaldı. Bugün 15 yıllık bir yolculuğun son günü. Hayatımı sonsuza dek değiştirdi. Bu yolculukta birlikte çalıştığım, izleyen ve destekleyenler, size olan minnettarlığımı asla tahmin edemezsiniz. Sadece teşekkür etmek yeterli değil. Sonsuza kadar yanımda taşıyacağım bu anılar için çok minnettarım. Ne yolculuktu!”

 

Jared Padalecki

“Bunu ‘Supernatural’ son günüme giderken yazıyorum. Sam Winchester ile son günüm. Belli ki başım dönüyor ve duygularım çok derin. Bu son saatlerde yolumuza gelen inanılmaz miktardaki sevgi ve destek için ÇOK teşekkür ederiz. Kesinlikle hissediyoruz.”

 

Misha Collins

“‘Supernatural’, hayatımı birçok yönden değiştirdin ve dünyayı daha iyi hale getirdin!”

Jim Beaver

“15 yıldır evim olan ‘Supernatural’da son gün. Son kez üzerinde çalışmaya hazırlanıyorum. Derin duygular. Çok derin. Bu insanları seviyorum.”

 

Mark Sheppard

“Oyunculara, ekibe, yazarlara ve muhteşem bir 15 sezonu sona erdiren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hayatımın çoğu bu diziyle dolu. Üzgünüm, şahsen vedalaşmak için orada olamadım ama hepinizi sevdiğimi biliyorsunuz.”

 

Felicia Day

“‘Supernatural’ setinde çekimlerin son günü. Uzaktan olsam bile, tüm bu duyguları hissedeceğimi tahmin etmiyordum. 8 yıldır harika bir karaktere hayat verdiğim için teşekkür ederim. SPN ailesinin bir parçası olmakla başka hiçbir şeyle eşleşemez.”

Yorum Yapın