Genel

Süper 20 gerçek

Marvel Sinematik Evren’i hakkında bilmen gereken 20 bilgi.

 1. Tom Holland, filmlerle ilgili sürekli spoiler verdiğinden Marvel ona “Sonsuzluk Savaşı” filmi için sadece kendi rolünün repliklerinin olduğu bir senaryo verdi.
 2. “Thor”, “Iron Man 2” ve “The Incredible Hulk” filmindeki olaylar aynı hafta içinde gerçekleşiyor. Bu filmlere Fury’nin Büyük Haftası’da deniliyor çünkü Nick Fury üç filmde de yer alıyor.
 3. Kaptan Amerika’nın yakın arkadaşı Bucky Barns’ın beyni yıkandığında, Natasha Romanoff’u bir suikastçı olarak eğitmekten sorumluydu. Böylece Bucky, Natasha’ya Black Widow olmak için ihtiyaç duyacağı becerileri öğretti.
 4. “Avengers”ın son jenerik sahnesi çekimden çok sonra eklendi. Bu süre boyunca oyuncular farklı projelere başlamıştı. Chris Evans başka bir rol için sakal bıraktığından “Avengers” çekiminde protez bir çene kullandı.
 5. “Sonsuzluk Savaşı”ndaki olaylar sadece iki gün içinde gerçekleşiyor.
 6. Robert Downey Jr. hemen hemen her sette etrafına yiyecek sakladı. Böylece çekimler sırasında bir şeyler atıştırabiliyordu.
 7. “Sonsuzluk Savaşı”nın senaristlerin Wakanda savaş tezahüratlarını bilmiyordu. Çünkü “Black Panther”, “Sonsuzluk Savaşı” ile aynı zamanda çekiliyordu. “Black Panther” oyuncuları bunu sette yapmaya başladılar, böylece tezahürat senaryoya eklendi.
 8. Black Widow, çizgi romanlarda 70 yaşın üzerindedir. Kaptan Amerika tarafından kullanılan benzer bir serum ve işlem nedeniyle genç görünüyor.
 9. Wakanda ilk kez “Iron Man 2” filminde S.H.E.I.L.D. haritasında görülüyor.
 10. Iron Man bir milyarder olmasına rağmen, Kral T’Challa, Tony Stark’tan 5 kat daha zengin.
 11. Robert Downey Jr. ve “Örümcek Adam”da May Hala’ya hayat veren Marisa Tomei yıllar önce sevgiliydi. May Hala rolü için yapımcılara Marisa’yı öneren kişi de Robert’dı.
 12. War Machine karakteri birden fazla oyuncu tarafından canlandırıldı. İlk olarak Zachary Levi oynadı, sonra Stuart Townsend ve Josh Dallas role hayat verdi.
 13. Wasp aslında “Avengers”ta Black Widow yerine ana kadın süper kahraman olacaktı.
 14. “Avengers: Ultron Çağı”nın ilk taslağında Kaptan Marvel küçük bir rolle yer alıyordu ancak daha sonra senaryodan çıkarıldı. Çünkü Kevin Feige, Carol’un kendi orijinal filmini hak ettiğine inanıyordu.
 15. “Galaksinin Koruyucuları” filminde Drax’i canlandıran Dave Bautista’nın makyajı üç ila beş saat sürüyordu. Devam filmi için süreç 90 dakikaya indi.
 16. “Sonsuzluk Savaşı”nın kadrosu çok geniş olduğundan çekimler bölündü. Hatta bazı oyuncular birbirlerini hiç göremedi.
 17. “Black Panther”in yönetmeni Ryan Coogler, Erik Killmonger karakterini yaratırken Batman ve Joker’in dinamiğinden ilham aldı.
 18. Joss Whedon aslında “Avengers”ta ikinci bir kötü adamı tanıtmak istedi. Çünkü Loki’nin tek başına yeterince etkili olmadığını düşünüyordu.
 19. “Galaksinin Koruyucuları Vol. 2”nin başlangıcındaki Baby Groot’un dans sahnesinin bir araya getirilmesi yaklaşık iki yıl sürdü.
 20. Sebastian Stan başlangıçta Steve Rogers rolü için seçmelere katıldı. Ancak sonra Bucky rolüne aşık oldu.

Yorum Yapın