Diğer Genel Manşet

Sosyetenin kabusu

Etrafını kolla, çünkü Anna geliyor! New York sosyetesini dolandıran Anna Delvey’in hikayesini anlatan mini dizi “Inventing Anna”, 11 Şubat’ta Netflix’te yayınlanacak.

Yazı İrem Naz Güvel

New York’un gözdesi

2010’ların ortalarında genç bir kadın, kendisini milyarder bir mirasçı olarak tanıtarak, bir anda New York sosyetesinin en gözde kişisi oluyor. Ancak partilerin aranan ismi Anna, aslında bir dolandırıcı. Şimdi bu hikaye, 10 bölümlük bir mini dizi olarak Netflix’te başlayacak. “Inventing Anna”nın konusu, “Anna Delvey New York’un Parti İnsanlarını Nasıl Kandırdı” başlıklı New York dergisinin makalesine dayanıyor.

Gerçekte kim?

Kendisini New York sosyetesine olmadığı biri olarak tanıtan ve onların paralarını çalan Instagram fenomeni Anna’nın sırrı açığa çıkar. Gelecek vaat eden bir gazeteci Vivian da, onun davasını araştırmaya başlar. Anna ile görüşen Vivian, onun gerçekten dolandırıcı mı, yoksa Amerikan rüyasının mükemmel bir örneği mi olduğunu göstermeye çalışır.

Julia başrolde

“Ozark”taki performansıyla iki kez Emmy ödülü sahibi olan başarılı oyuncu Julia Garner, Anna Delvey’i canlandırıyor. Vivian rolünde Anna Chlumsky; ünlü bir eğitmen ve yaşam koçu olan Kacy Duke rolünde Laverne Cox; Anna’nın arkadaşı Rachel Williams rolünde Katie Lowes; Anna’nın avukatı olarak Arian Moayed ve Jennifer Esposito da ünlü bir markanın sahibi Talia Mallay rolünde yer alıyor. İlk başta Anna için düşünülen isim “The Handmaid’s Tale” oyuncularından Madeline Brewer’dı. Ancak program çakışmaları nedeniyle rolü Julia’ya devretmek zorunda kaldı.

“Bridgerton”ın yaratıcısından

Diziyi heyecanla beklememizin bir başka nedeni de, “Grey’s Anatomy” ve “Bridgerton” dizilerinde imzası olan yapımcı Shonda Rhimes’ın, dizinin yaratıcılığını üstlenmesi. Aynı zamanda ikon haline gelmiş “Şeytan Marka Giyer” filminin yönetmeni David Frankel da, hem dizinin baş yapımcılığını üstleniyor hem de iki bölümünü yönetiyor.

 Anna’nın hikayesi

Peki, gerçek Anna’nın hikayesi ne? Asıl adı Anna Sorokin olan genç kadın, açmayı düşündüğü lüks bir sanat kulübü için kredi bulmaya çalışır. Kendisini zengin bir Alman varisi olarak tanıtan Anna, gerçekte Rus asıllı sıradan biridir. İnsanları dolandıran, geniş bir çevre edinen ve partiden partiye koşan Anna, 10 ayın sonunda yakayı ele verir. New York işletmelerini toplam 275.000 Dolardan dolandıran genç kadının en az dört yıla kadar hapsi istendi.

Yorum Yapın