Şöhretin bedeli ağır (mı)

3509 views Yorum yap

Erken yaşta şöhretle tanışan Justin Bieber yaptığı açıklamayla, çocuk yaşta gelen şöhretin bedelinin ne gibi sonuçları olduğunu korkusuzca anlattı.

Yazı İrem Naz Güvel

Şöhretin sonuçları

Lindsay Lohan, Aaron Carter veAmanda Bynes kariyerlerine çocuk ünlü olarak başlayan ve bunun yükünü kaldırmaya dayanamayıp, bedelini ağır ödeyen ünlülerden. Onlar gibi erkenden şöhret olan Justin de kaba davranışları ve çevresine verdiği zararlarla manşetleri meşgul etmiş ve gençlere kötü örnek olduğu konusunda eleştiriliyordu.Şarkıcı tüm o dönemde yaşadıklarına dair sessizliğini nihayet bozdu. Olayların dışarıdan göründüğü gibi olmadığını ve içinde kopan fırtınaları sevenleriyle paylaştı. İnanıyoruz ki onun açık sözlü geçmişteki davranışlarına ışık tutacak.

Erken şöhretin eksileri

Erken yaşta edindiği şöhret, şarkıcının tüm dengesini bozan kilit nokta. “Birçok arabam, param, kıyafetim, başarım ve ödüllerim olduğunu ve bunlarla yetinmediğimi görüyorsunuz. Çocuk yıldızların istatistiklerini ve yaşamlarının sonuçlarını fark ettiniz mi? Beyni, duyguları ve karar verme yetisi henüz gelişmemiş olan bir çocuğa uygulanan çılgınca bir sorumluluk ve baskı var” sert sözlerle şarkıcı, onu bunalıma sokan şöhretini suçluyor.

Aile yaşantısı

Justin’in annesi Pattie’nin büyük mücadelelerle onu büyüttüğünü bilmeyen yok. Ek işlerde çalışarak oğlunun geleceği için elinden geleni yapsa da tam yeterli olmamış. Justin sağlıklı aile ortamına ihtiyaç duyduğunu: “Düzgün bir aile ortamında büyümedim. Ailem ayrıldıklarında 18 yaşında ve parasızdı.İki yıl gibi bir süreçte yeteneğim gelişti ve çok başarılı oldum. Bütün dünyam ters yüz oldu” sözleriyle dile getiriyor.

Karanlık dönem

“13 yaşındayken dünya tarafından övülmeye, milyonların beni ne kadar sevdiğini ve harika olduğumu söylemeleriyle karşılaştım. Herkes benim için her şeyi yaptı, bu yüzden sorumluluğun gerekliliğini asla öğrenemedim” diyen şarkıcı, aşırı sevginin ve her dediğinin yapılmasının hayatındaki olumsuz etkilerinden bahsediyor. 18 yaşına geldiğinde gerçek dünyaya dair hiçbir şey bilmeyen Justin, sonuçlarını bilmeden milyon dolarlarıyla istediği her şeyi elde ediyordu; “20 yaşında aklınıza gelebilecek en kötü kararları vererek, dünyadaki en tatlı ve sevilen insandan, en nefret edilen ve yargılanan birine dönüştüm.” Asıl vurucu açıklama zamanında çeşitli kimyasallar aldığımı itiraf etmesi oldu. “19 yaşında ağır uyuşturucular kullanmaya başladım ve tüm ilişkilerimde zorba oldum. Bir anda kadınlara karşı saygısız ve kızgın davrandım” sözleriyle ikili ilişkilerinin başarısız olmasındaki nedeni açıklıyor. Bu sözlerinden Selena Gomez ile yaşadığı büyük aşkın neden hüsranla sonuçlandığını anlayabiliyoruz.

Artık sorumluluk sahibi

Onun bu durumunu gören ve kucak açan insanlarla arasına mesafe koyarak olduğu kişiden kaçmaya çalışmış. Bir daha eskisi gibi olmayacağımı düşünse ve düzelmesi yıllarını da alsa korkunç kararlardan geri adım atmayı başardı. Özellikle Hailey Baldwin ile olan evliliğinin ona sabır, güven, bağlılık ve alçak gönüllülüğü öğreterek yepyeni bir sorumluluk katmış. Umarız bundan sonra Justin’i acımasızca eleştirenler, bu açıklamaları hatırlayıp konuşurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir