Genel

Sırlar ortaya çıkıyor

Bu yılın en merak edilen filmlerinden “Fantastik Canavarlar” serisinin üçüncü filmi “Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları” bu ay vizyona giriyor. Bakalım, Dumbledore’un sakladığı o sırlar neler?

Yazı İrem Naz Güvel

“Cevaplar verilecek”

“Fantastik Canavarlar” serisinin ilk film oldukça sevilirken, ikinci film ne yazık ki beklenen başarıyı yakalayamadı. Öyle ki birçok “Harry Potter” hayranı, ikinci filmi büyük bir hayal kırıklığı olarak yorumladı. J.K. Rowling ve yapımcılar bunun farkında olacak ki, bu film için titizlikle çalışmışlar. Üstelik J.K. Rowling’e senaryoda ince ayar yapması için daha fazla zaman vermek adına filmin çekim süreci uzatıldı. Üçüncü “Fantastik Canavarlar” filmi için “Cevaplar verilecek” diyen J.K. Rowling, yeni filmin beklediğimize değeceğini işaret ediyor.

Dumbledore’un gizemi

Heyecanla beklediğimiz “Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları”nda işler iyice karışıyor. Profesör Albus Dumbledore, güçlü Karanlık büyücü Gellert Grindelwald’ın büyücülük dünyasının kontrolünü ele geçirmek için hareket ettiğini biliyor. Grindelwald gün geçtikçe büyüyen takipçileriyle hedefine çok yaklaşmışken, Dumbledore da boş durmaz. Newt Scamander ve arkadaşlarını bu tehlikeli göreve dahil ederek savunmaya geçer.

Grindelwald yenilendi

Filmin yapım aşamasının bu kadar uzun sürmesinin nedeni sadece J.K. Rowling’in senaryo üstünde çalışması ve Covid salgını değil. Serinin ilk iki filminde Grindelwald’a hayat veren Johnny Depp, çekimlerin başlangıcında rolden geri çekildi. Johnny Depp, İngiliz mahkeme sisteminde aile içi şiddetle ilgili bir iftira davasını kaybettikten sonra Warner Bros. tarafından Gellert Grindelwald rolünden istifa etmesi talep edildi. Böylece oyuncu teklifi kabul ederek, rolü bıraktığını duyurdu. Daha sonra yapım şirketi, Grindelwald rolünü Mads Mikkelsen’ın oynayacağını açıkladı.

“Açık ara en iyisi”

Tanımayanlar için yeni Grindelwald, Mads Mikkelsen’ı biraz övelim. Kendisi günümüzün en başarılı oyuncularından biri. “Hannibal” dizisindeki performansıyla kendisini hayran bırakan oyuncu, “Kaos Yürüyüşü” ve “Doctor Strange” gibi yapımlarda da yer aldı. Hatta kendisini Rihanna’nın “Bitch Better Have My Money” klibinde de izlemiştik. Anlayacağın Grindelwald rolünü emin ellerde. Serinin müziklerini yapan James Newton Howard, “Bence açık ara en iyisi, gerçekten çok iyi. Bu harika, büyü dolu ve aynı zamanda korkutucu” diye Mads’in ne kadar doğru bir seçim olduğunu belirtiyor.

Hagrid geliyor mu?

Filmle ilgili birçok teori şimdiden etrafta dolaşıyor. Bunlar içinde en dikkat çeken, Hogwarts’ın bekçisi Rubeus Hagrid’in yeni filmde görünme ihtimalinin olması. Hayranlar Büyüzoologu Newt Scamander’ın, yaratıkları seven büyücü Hagrid ile tanışmasını görmek için sabırsızlanıyor. Ayrıca Newt ve genç Hagrid arasındaki olası bir karşılaşmanın, Hagrid’in hayatını nasıl dramatik bir şekilde etkileyebileceğine dair bir teorileri de var. Buna göre Hagrid’e dev örümcek Aragog’un yumurtasını ona veren kişinin Newt olduğu öne sürüldü. Bunların cevabını filmde göreceğiz.

Yorum Yapın