Genel

Şeytanlarıyla yüzleşiyor

Yaşadığı zor günleri geride bırakmaya çalışan Demi Lovato, o kabus dolu güne geri dönüyor. Başından geçenleri yeni albümü “Dancing with the Devil…The Art of Starting Over”da anlatıyor.

Eskisinden daha güçlü

2018 yılı Demi Lovato için bir dönüm noktasıydı. Başarılı şarkıcı yüksek doz nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve ölümle yüzleşmişti. Mucizevi bir şekilde hayatta kaldı ve bu, Demi’nin daha da güçlenmesine neden oldu. Şimdi şarkıcı o günleri geride bırakmaya ve benzer durumu yaşayanlar için öncülük ediyor. Tüm yaşadıklarını “Dancing with the Devil” belgeselinde anlattı. Bunun ardından aynı isimi taşıyan yedinci albümün de bu olanlara ışık tuttu.

“Beş ila on dakikam kaldı”

“Üç kez felç oldum. Kalp krizi geçirdim. Doktorlarım beş ila on dakikam daha kaldığını söyledi” diye Demi, kabus gibi geçen dakikaları anlatıyor. Sözlerinden de anlaşılacağı gibi oldukça büyük şeyler atlattı. Felç nedeniyle beyin hasarı yaşadı. Kalıcı görme sorunları oluştu ve bu yüzden artık araba kullanamıyor. Ancak bu olumsuzluklara rağmen Demi yaşadıklarından ders çıkardı ve hayatını daha iyi bir şekilde sürdürmek için çabalıyor. “Bir sürü hayatım oldu. Bir kedi gibi, dokuzuncu hayatımdayım. Sevdiğim şeyi yapmaya, yani müzik yapmaya geri dönmeye hazırım. Hayatımı başkaları, manşetleri veya Twitter yorumları için yaşamıyorum” diye toparlanmaya başladığını açıklıyor.

Yeniden canlandırdı

“Dancing With the Devil”ın klibini izlerken tüylerimiz diken diken oldu. Çünkü Demi oldukça cesur bir şekilde, o karanlık günü tekrar canlandırdı. Eminiz bu onun için oldukça zor olmuştur. Demi’yi bir barda, sedyede ve hastanede gösteren sahneler 2018’de yaşadıklarını yeniden yaratıyor. “Demi Lovato: Dancing With the Devil” belgeselinde gösterilen üzücü fotoğraflarla ortaya çıktığı gibi, saçından makyajına ve hatta o gece giydiği yeşil ceketine kadar her ayrıntı doğru. Demi şarkı hakkında, “Bazen açıklayıcı olmak tetikleyici olabilir. Ancak bu ne kadar karanlık olabileceğinin üzücü gerçeği” dedi.

Ariana’dan destek

Albümde Demi’nin yaşadığı büyük olayın izlerini görüyoruz. Birçok şarkısında şeytanlarından bahsediyor. En dikkat çeken şarkılardan biri de Ariana Grande ile düet yaptığı “Met Him Last Night”. “2019’da Londra’daki konserindeyken Ariana’ya ‘Dancing With the Devil’ı çaldığımı hatırlıyorum. Sahne arkasındaydık ve o çok heyecanlıydı. Bana ve kariyerime her zaman çok destek oldu. Sektörde onun gibi bir arkadaşa sahip olmak çok harika. Bu şarkıyı yazmaya başladı ve hemen beni düşündü, bu yüzden bana verdiğinde, ‘Bunu birlikte söylemeliyiz’ diye Demi şarkının oluşum sürecini anlatıyor.

“Kendimi kandırdım”

Hatırlarsan geçen yıl Demi oyuncu Max Ehrich ile nişanlanmış ve kısa bir süre sonra da ayrılmıştı. Ancak bu ayrılığın ardından Max tatsız açıklamalarda bulundu. Demi nihayet bu nişanlılık döneminin perde arkasını paylaştı; “Kendimi gerçekten kandırdım, çünkü güvenli ve beklenen şey buydu. Açıkçası kişiyi çok önemsiyordum ama içimde ‘Dünyaya iyi olduğumu kanıtlamam gerekiyor’ gibi bir şey vardı. Artık nişanlı ya da evli olmadığım ve iyi olduğuma göre, şu anki durumum bana daha güçlendirici geliyor.”

Yorum Yapın