Genel

Şimdi ve sonsuza dek

Lara Jean’in hikayesinde son bölüme geldik. Severek takip ettiğimiz “Sevdiğim Tüm Erkeklere” film serisi, “Sevdiğim Tüm Erkeklere: Şimdi ve Sonsuza Dek” ile sona eriyor.

Mektubun var

Her şey Lara Jean’ın hoşlandığı çocuklara yazdığı mektupların, sahiplerine ulaşmasıyla başladı. Lara Jean’in ondan hoşlandığını öğrenen okulun karizmatik çocuğu Peter Kavinsky, eski kız arkadaşını kıskandırmak ve ona geri dönmesini sağlamak için Lana Jean ile sevgili numarası yapmak için anlaşır. Ancak zamanla bu sahte aşk gerçek olur. Bu sevimli çiftin macerasının devamını geçen yıl “Tüm Erkeklere: Not: Seni Hala Seviyorum” ile izledik. Bu kez John Ambrose, Lara Jean’in aklını karıştırır. Hayranlar Peter ve John Ambrose olarak iki gruba ayrılsa da, Lara Jean’in kalbini kazanan Peter olur. Şimdi ise maceranın sonuna geldik. “Sevdiğim Tüm Erkeklere” serisi üçüncü ve son filmiyle sevenlerine veda etti.

Uzaktan ilişki sınavı

Son film, öncekiler gibi renkli ve ikilemlerle dolu. Lara Jean ailesiyle birlikte Kore’ye tatile gider. Harika vakit geçirse de, tatil dönüşü geleceği ile ilgili endişelenmeye başlar. Çünkü artık lise sondadır ve üniversite planları yapması gerekir. Bir yandan da Peter ile olan ilişkisini yürütmeye çalışır. Çift gelecek dönem Stanford Üniversitesi’ne birlikte gitmek için mükemmel bir plan yapar. Ancak Peter okula kabul edilse de, Lara Jean reddedilir. New York’ta okul gezisinin ardından oradan çok etkilenen Lara Jean, New York’ta okumaya karar verir. Böylece çiftin arasına mesafeler girer ve ilişkileri yeni bir sınavdan geçer.

Lara kendini seçiyor

İlk filmde Lara Jean’in Peter ile olan ilk aşkını ve sonraki filmde de John Ambrose’un dahil olmasıyla bir aşk üçgeni izledik. Bu kez Lara Jean en önemli kişiye odaklanıyor: Kendisine. Lara Jean karakterine hayat veren Lana Condor, karakterinin son filmde büyük bir gelişim kaydettiğini söylüyor. Onun büyümesini izlemenin oldukça gurur verici olduğunu düşünen oyuncu devam ediyor; “Son filmde geleceği için çabalıyor. Artık kendisine odaklanıyor. Elbette hala delicesine aşık. Kararlı olduğu için onunla çok gurur duyuyorum çünkü o hiçbir zaman bu kadar kararlı değildi. Onun kararlı olduğunu ve ne istediğini bilmenin gerçekten canlandırıcı olduğunu düşünüyorum. Onun bu şekilde ışıldamasından gerçekten keyif aldım.”

“En uygun son”

Lana serinin romantik komedi türünde olduğunu ve tabii ki içinde erkekler ve romantizm olmasının çok normal olduğunu düşünüyor. “Lara Jean’ın bir erkek tercih edebilecek olması ve tüm bu aşk üçgenleri eğlenceli. Ama genç bir kadın olarak kim olduğuna ve geleceği ile ne yapacağına da odaklanmamız gerekiyor. Bu yüzden uygun bir son gibi geliyor” diye son filmde Lara Jean’in kendisine odaklanmasının en doğru karar olduğunu belirtiyor.

Kore yolcusu kalmasın!

Anne tarafından yarı Koreli olan Covey kardeşleri nihayet Güney Kore seyahatine çıkıyor. Bu seyahat çekimleri için stüdyo kullanmak yerine gerçekten Güney Kore’de çekim yapmışlar. Margot’ı canlandıran Janel Parrish, Kore’deki çekimlerinde çok eğlenmiş. “Lana ve Anna Cathcart (Filmde Covey kardeşlerin en sonuncusu Kitty’yi oynuyor) ile o kadar çok vakit geçirmem gerekiyor ki, gerçekten de inanılmaz olduk. Gerçek kardeşler gibi olduk. Onlarla birlikte orada olmak ve Kore’yi ve kültürü keşfetmek ve orada yemek yiyip film çekmek harikaydı” diye çekim sürecini anlatıyor.

Veda ettiler

Severek takip edilen ve büyük bir hayran kitlesine sahip bir seriye veda etmek kolay değil. Oyuncuların karakterlerine olan vedasıyla biz de seriye hoşçakal diyoruz.

Lana Condor: “Karakter için sonsuza dek minnettarım ve insanların üçüncü filmi görmesi beni gerçekten heyecanlandırıyor. Çünkü bence üçüncüsü, bu üç filmden en sevdiğim. Lara Jean ile ilerlediğim yolla gurur duyuyorum. Onun geleceği için umutluyum.”

Noah Centineo: “Peter Kavinsky ile son filmim. Umarım bu son filmi bizim kadar seversiniz. Bu fırsat için sonsuza kadar minnettarım. Bu hikayeyi bizimle birlikte anlatan herkese teşekkürler. ”

 

Yorum Yapın