Genel Manşet

Şemsiyeler açılıyor

En fantastik, en çılgın ve en güçlü aile geri dönüyor. “The Umbrella Academy”nin fertleri bu kez geçmişe dönüp dünyayı kurtarmaya çalışıyor.

 

Kıyamet yine kopuyor

My Chemical Romance’in solisti Gerard Way ve Gabriel Bá’nın yazdığı aynı adlı çizgi romandan uyarlanan “The Umbrella Academy”, aynı gün doğan ve bir takım özel güçlere sahip kişileri merkezine alıyor. Bu özel çocukları toplayıp bir akademi kuran Reginald Hargreeves’in ölümüyle 1. sezona başlamıştık. Babalarının ölümünün ardından kardeşler bir araya gelip, Five’ın önderliğiyle kıyameti durdurmaya çalıştılar. Sezon sonunda Vanya’yı güçlerini keşfetmiş ve tüm kardeşleri geçmişe doğru giderken bıraktık. Yeni sezonda kardeşler 1960’larda ama farklı zaman dilimlerine dağılmış ve kendi yolunda ilerlemiş görüyoruz. Hatta Klaus kendine bir tarikat bile kurmuş. Tipik Klaus:) Onların izini bulmaya çalışan Five, kıyametin 10 gün sonra yeniden kopacağını öğrenir ve hızla kardeşlerini toplamaya çalışır. Konunun ilk sezonla benzerlikler taşıdığı hemen gözümüze çarptı. Yine kıyameti durduruyorlar. Ancak dizi yaratıcılarının hikayenin gidişatıyla ilgili bir sürprizi olacağına dair umudumuz devam ediyor.

 

Heyecanlı sonlar

Dizinin yaratıcısı Steve Blackman ilk sezonun ardından, “Umarım ikinci, üçüncü ve dördüncü sezonları alırız. Netflix izleyicisinin harika sonlara bayıldığını biliyorum. İnsanların ‘Geri dönüp ne olduğunu izlemeliyim’ demelerini gerçekten istiyorsunuz” demiş ve gerçekten bize “Sonrasında ne olacak?” sorusunu sordurtmuştu. Çok geçmeden de dizi yeni sezon onayını aldı. Ancak ilk sezon ile 2. sezonun arası fazla açıldı ve neredeyse karakterlerin adını unutuyorduk.

 

Karakterler gelişiyor

Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Emmy Raver-Lampman, ve Justin H. Min dahil tüm oyuncular geri dönüyor. Geçen sezon ana kadroda olmayan Ben’i canlandıran Justin de artık resmi olarak kadroda. Nihayet Ben’i yakından tanıyabileceğiz. Bizler kadar oyuncular da tekrar karakterlerini canlandıracakları için çok heyecanlı. Aidan yeni sezonun aklımızı başınızdan alacağını ve ilk sezondan daha iyi olacağının garantisini veriyor ve ekliyor, “Steve iyi bir yazar ve en iyi senaryo kadrosuna sahip. Destansı olacak.” Vanya’yı canladıran Ellen, “Benim için Vanya’yı keşfetmek çok ilginç olacak. Vanya 2.0 gibi. Baskı altında olmadan nasıl bir karakter göreceğiz merak ediyorum” dedi. Dizide başarılı bir performans sergileyen Robert, Klaus’un sürekli benlik değiştirdiğini ve tamamen farklı biri olarak yeniden şekillendiğini görmek istediğini söyledi. Biz de Klause’un ne gibi çılgınlıklar yapacağını merak ediyoruz:)

 

Yeni korkusuzlar

Bu mükemmel ekibe yeni yüzler de dahil oldu. “Last Christmas” filminde oynayan Ritu Arya, Lila’yı canlandıracak. Lila karakteri “bukalemun” olarak tanımlanıyor. Acaba bu karakter 2 tarafa da mı hizmet ediyor dersin? “The Originals”tan tanıdığımız Yusuf Gatewood da diziye dahil oldu. Karakteri Raymond doğuştan bir lider, akıllı ve kendine güvenen biri. Son olarak, Marin Ireland da korkusuz ama süreli yanlış kararlar alan Sissy’i oynayacak. “The Umbrella Academy” 31 Temmuz’dan itibaren Netflix’te yayında.

 

 

Yorum Yapın