Genel Manşet

Seçmen Şapka seçiyor

Seçmen Şapka kararını verdi. Acaba seni gönderdiği bina hangi özellikleriyle dikkat çekiyor:)

Gryffindor

Seçmen Şapka şarkısı:

“Seni Gryffindor’a yollarım belki,

Zamanla olursun aslanın teki,

Yiğittir oradaki çocuklar,

Hepsinin yüreği nah mangal kadar.”

Kurucusu: Godric Gryffindor

Hayvan:Aslan

Element:Ateş

Renkleri:Kırmızı ve altın

Ünlü Gryffindor’lular: Harry Potter, Ron Weasley, Hermione Granger, Maisie Williams, Selena Gomez

Özellikleri: Hogwarts binaları arasında en meşhuru Gryffindor. Bunda biraz Harry Potter ve arkadaşlarının da büyük payı var:)Bu binaya seçildiysen oldukça cesur olmalısın. Haksızlık karşısında, karşında kim olursa olsun hemen korkusuzca sesini yükseltebiliyorsun. Belki bu kadar açık sözlü olduğun için öğretmenlerin tarafından zaman zaman azar işitiyorsun. Hatta bazıları seni abartılı ve kibirli olarak görüyor. Bu noktada biraz sakinleşmelisin çünkü kendine hakim olamazsan dikkatin dağılabilir. Gryffindorluların tek zayıf noktası kurallara uymayı pek sevmemeleri. Azıcık bu konunun üstüne düşsen fena olmaz:)

 

Hufflepuff

Seçmen Şapka şarkısı:

“Belki de düşersin Hufflepuff’a,

Haksızlığı hemen kaldırıp rafa.

Adalet uğruna savaş verirsin,

Her yere mutluluk götürmek için.”

Kurucusu: Helga Hufflepuff

Hayvan:Porsuk

Element:Toprak

Renkleri:Sarı ve siyah

Ünlü Hufflepuff: Eddie Redmayne, Cedric Diggory, Jennifer Lawrence, Chris Pratt

Özellikleri:Hufflepufflılar arkadaş canlısı, sadık, dürüst ve tarafsız olmalarıyla biliniyor. Ne şanslısın ki sen de onların arasındasın. Onlar diğer binalardan daha farklı çünkü herkesi oldukları gibi kabul edip eşit yaklaşıyorlar.Okulda yaramaz veya tembel diye dışlananlara karşı her zaman nazik ve arkadaşça davranırlar. Hem neden biriyle derslerine çalışmıyor diye konuşmayalım ki!Ahlaki değerleri yüksek olan Hufflepufflılar kurallara uymaya özen gösterirler. Sınavlarda kopya çekmezler.Eğer çekerken yakalanırlarsa bunu hemen itiraf ederler.

 

 

Ravenclaw

Seçmen Şapka şarkısı:

“Ravenclaw kısmetin belki,

Oradakilerin hiç çıkmaz sesi,

Mantıktır onlarca önemli olan,

Öyle kurtulurlar tüm sorunlardan.”

Kurucusu: RowenaRavenclaw

Hayvan:Kartal

Element:Hava

Renkleri:Mavi ve bronz

Ünlü Ravenclaw:Emma Watson, Luna Lovegood, Lorde

Özellikleri:Hiç tartışmasız okul birincileri Ravenclaw’dan çıkıyor. Bilgi onlar için en değerli hazine. Boş zamanlarında kitap okuyarak veya öğretici videolar izleyerek geçiriyorlar. Evet, onlar ders çalışmaya bayılıyor. Çalışkan oldukları kadar yetenekliler. Fikirleri daha önce kimse tarafından duyulmamıştır. Keskin hafızalı Ravenclawlar, her olaya mantıksal açıklamalarla yaklaşır. İlgiyi de pek bir seveler ve grup projelerinde lider olurlar. Ancak lider olsalar da tüm işi yine onlar yapar.

 

Slytherin

Seçmen Şapka şarkısı:

“Düşersin belki de Slytherin’e sen,

Bir başkadır sanki oraya giden,

Amaçları için neler yapmazlar

Açıklasam bitmez sabaha kadar.”

Kurucusu:SalazarSlytherin

Hayvan: Yılan

Element: Su

Renkleri: Yeşil ve gümüş

ÜnlüSlytherinler:TomFelton, Ariana Grande, Niall Horan, Billie Eilish

Özellikleri:Slytherin, Hogwarts’ın üvey evlat gözüyle bakılan binası. Eğer sen Slytherin’e layık görüldüysen üzülme, çünkü hiç de öyle kötü bir bina değil. Aksine birçok başarılı öğrenci Slytherinli. Sadece Voldemort adını lekeliyor. Hırslı, kurnaz, zeki ve azimli kişilerden oluşan Slytherinler, güçlü liderlikleriyle tanınır ve kendilerine güvenleri tamdır. Belki bu yüzden Gryffindorlularla çok dalaşırlar. Ancak güven konusunda sıkıntı yaşarlar. Kendilerinden baka kimseye güvenmez ve yanlarında sadece onlara sadık kalan kişileri tutarlar.

Yorum Yapın