Genel Kültür Mantarı Manşet

Sabrina’nın Riverdale maceraları

5.sezonun bitmesinden kısa bir süre sonra yeni sezonuyla geri dönecek olan “Riverdale”in büyük bir transferi var: Sabrina Spellman!

Yazı İrem Naz Güvel

 “Bomba” bir sezon

Kelimenin tam anlamıyla “bomba” bir sezonu ağzımız açık bir şekilde geride bıraktık. 5. sezonun sonunda Archie ve Betty, Hiram Lodge tarafından ayarlanan bir bombayla havaya uçuruldu. Bir şekilde ikilinin bu olaydan sağ çıktıklarına inanıyoruz ama nasıl başardıklarını bilmiyoruz. Neyse ki bu sorunun cevabını kısa bir süre içinde alacağız. Çünkü “Riverdale” 6. sezonuyla 15 Kasım’da dönüyor.

Olaylar olaylar

Artık “Archie” çizgi romanlarında olduğu gibi Archie ve Betty’nin yani Barchie’nin aşkını daha derinlemesine izleyeceğiz. Barchie cephesi aşk dolu olsa da, diğer karakterlerde durumlar epey karışık. Toni Topaz ve Fangs, Ghoulies Pops’u yaktıktan sonra Serpent’leri tekrar savaş moduna getirmeye çalışıyor. Sezon ortasında Veronica, kocası Chad’i öldürdü. Bu olaydan ötürü Wall Street, Veronica’yı uzaklaştırdı. Bundan sonra Veronica’nın ne yapacağını bulması gerekecek. Son olarak Hiram’ı canlandıran Mark Consuelos resmi olarak diziden ayrıldı. Ancak son yaşananlardan sonra Hiram’ı yeniden görecekmişiz gibi hissediyoruz.

Sabrina, Riverdale’de

Yeni sezonun en büyük haberi ise Sabrina’nın Riverdale’e gelmesi. Yıllardır beklediğimiz “Riverdale” ve “Chilling Adventures of Sabrina” geçişi bu sezon nihayet gerçekleşiyor. İtiraf edelim kimse bunu bu sezonda beklemiyordu. “Sabrina”da Sabrina Spellman’ı canlandıran Kiernan Shipka, sette çekilmiş bir fotoğrafını “Greendale’den Riverdale’e” yorumuyla paylaşarak resmi olarak diziye katıldığını duyurdu. Ancak aklımızda büyük bir soru işareti var. “Sabrina”nın finalinde Sabrina öldü. Karakteri “Riverdale”e nasıl geri getireceklerini merakla bekliyoruz.

“Herkes aklını kaçıracak”

5.sezonda Cherly’in potansiyel bir cadı olduğunu öğrendik. Sabrina da, 6. sezon 4. bölümde Cheryl’e bir büyü konusunda yardım etmek için Riverdale’e geliyor. Ayrıca bu büyünün Riverdale üzerinde bir lanet etkisi yaratacağını söyleyelim. Dizinin yapımcısı Roberto Aguirre-Sacasa yaptığı açıklamada, “1. sezondan beri Sabrina’nın Riverdale’i ziyaret etmesinden konuşuyorduk. Bunun nihayet gerçekleşmesi heyecan verici. Ayrıca en çok ihtiyaç duyduğu anda Cheryl Blossom’a yardım etmek için ortaya çıkması da mükemmel. Setteki herkes aklını kaçırdı. Bence hayranlar da bayılacak. Gerçekten eğlenceli ve özel” diyerek bizleri daha da heyecanlandırıyor.

Pusscats’in dönüşü

Bu sezon “Riverdale”de görünecek tek tanıdık yük Sabrina değil. Diziden 5. sezonda ayrılan Josie McCoy da, memleketi Riverdale’e dönüyor. Josie, dizinin bir sezon süren spin-off’u “Katy Keene”de görünmüştü. Ayrıca Josie’nin dönüşüyle Pusscats grubu da, bu sezon “Riverdale”de yerini alıyor. Dizi ekibi bu meşhur grup şerefine bir müzikal bölüm yapacakmış. Zaten müzikalsiz bir “Riverdale” düşünemiyoruz.

Yorum Yapın