Panik yok!

2711 views Yorum yap

Plaja ineceksin, ama içinde bazı şüpheler var! Mesela ya oturacak yer bulamazsan? Ya sen suda yüzerken biri telefonunu çalarsa? gibi… Plaj keyfini kaçırmaya gerek kalmayacak.

“Ya kankalarım plaja gelmezse”

Yazın arkadaşlarla plajda geçirilen zamanın yerini hiçbir şey tutmaz. Kahve içmek, dondurma yemek, dedikodu yapmak için en iyi ortam plajdır. Sen de arkadaşlarınla anlaştın ve saat 15.30’da sahilde buluşacağınıza dair karar aldın. Şezlonguna gittin, bütün eşyalarını etrafa yaydın bekliyorsun. Ama ne gelen var, ne giden! İçindeki kurtlar durmadan çoğalıyor:) Ya tek başına kalırsan?

Yap: Mantıklı ve sakince düşündüğünde panik yapacak bir şeyin olmadığını göreceksin. Düşünsene, tek başına zaman geçirmek sana çok iyi gelebilir! Ne evdeki sesli ortam, ne de boş laflar… Sadece sen, deniz ve güneş! Aç hemen kitabını, bu zevki her zaman yaşayamayacaksın:)

“Boş yer yok!”

Plaja giden yolda ilerlerken şöyle bir kolaçan etmek için etrafa bakıyorsun. Sahile yaklaştıkça düşüncelerin de seni daraltmaya başlıyor. Ya şezlong bulamazsan? Ya şemsiye yoksa? İşte bak! Korktuğun başına geldi! Gerçekten de boş şezlong yok! Eh, bu kadar korkarak zaten bu durumu kendin yarattın:)

Yap: Boşver şimdi şezlong diye tutturmayı… Şöyle gün batımını da görebileceğin bir yere havlunu sersen de manzaranın tadını çıkarsan nasıl olur? Eh tabii bunun dışında bir daha şemsiyesiz kalmamak için plaja biraz daha erken inip şezlonga havlunu serebilirsin:)

“Eşyalarım çalınırsa”

Sabah uyandığında sahile gidip kalabalık olmadan denizin ve güneşin keyfini çıkarmayı sevenlerden misin? Kafanı dinlemeyi çok seviyor olabilirsin. Ama yanında bir arkadaşın olmadığında çantanı kime emanet edeceksin? Cep telefonu, cüzdan, mp3 çalar gibi ürünlerin tek başlarına kalması oldukça tehlikeli:)

Yap: Mutlaka önlem almalısın. Yanına fazla miktarda para alma ve eşyalarını güvendiğin bir markete ya da restorana emanet et. Ya da yüzerken kıyıdan fazla uzaklaşma ve şezlongunu göz hapsinden ayırma.

“Bikinim açılırsa”

Plaj voleybolu oynamak, uzun atlayışlar yapmak, denizin içinde şakalaşmak gibi aktivitelere bayılıyorsun… Bunun için de sağlam şekilde bağlanmış bikiniye ya da mayoya ihtiyacın var. İçinde hep o korku var. Ya bikinin üzerinden kayarsa?

Yap: Suya girip çıkarken ani hareketlerden kaçın! Kendini kaybedecek kadar oyuna dalma. Ayrıca oyun oynayacağın zamanlarda vücudunu koruma altına alacak bikini ve mayolar tercih edersen senin için daha iyi olur. Oyun bittikten sonra da kabine giderek üzerini değiştirebilirsin:)

 

 

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir