Genel Manşet

Pandemide aşk başkadır

Kasım aşk başka da olsa 2020’de işler değişti. Üzülme, pandemi sürecinde erkek arkadaş edinmek ve ilişkiyi yürütmek mümkün.

Fırsatı değerlendir

2020’nin ne kadar farklı bir sene olduğunu söylememize gerek yok. Herkesin hayatı baştan sona bu süreçten etkilendi. Dersler online oldu, arkadaşlarımızla görüntülü arama ile görüşüp, dışarıya olabildiğince minimum düzeyde çıkmaya başladık. Sosyal hayatımız bu durumda tersyüz olurken, aşk hayatımız derinden sarsıldı. Hoşlandığın kişi okuldaysa, teneffüslerde onu görmek için sürekli koridorda yürür ve göz göze gelmeye çalışırdın. Şu anda biriyle çıkmaya başlamak umutsuz görünebilir, çünkü o şanslı kişiyle dışarıda buluşmak pek mümkün görünmüyor. Ancak sosyal mesafeyi korumamız flört etmeye engel değil. Aslında şu anda, biriyle gerçek bir bağlantı kurmak için sahip olduğumuz en iyi fırsat olabilir.

 

Zamanı kullan

Yüz yüze flört etmekten ve hoşlandığın kişiyle göz göze gelmekten hoşlanıyorsun ancak iş mesajlaşarak flört etmeye gelince, zekice bir şeyler yazmakta zorlanıyorsun. Peki, neden bu zamanı iletişimini güçlendirmek için kullanmıyorsun? Kendine, gönderebileceğin bazı konuşma metinleri hazırla. Şu sıralar iltifatlara ve flört etmeye daha çok açığız. Çünkü hepimizin daha fazla etkileşime ihtiyacı var. Çiftlerin konuşarak birbirlerini daha iyi tanıyacak ve ilişkiler daha sağlam olacak.

Yaratıcılığını konuştur

Artık flört etmeye başladınız ve işler gerçekten iyi gidiyor. Randevuya çıkma zamanı geldi bile. Ancak bunu şu anda yapmak mümkün olmasa da, çözümü var. Bir film kararlaştırın ve eş zamanlı olarak izleyin ya da görüntülü arama sayesinde akşam yemeği yiyin. Eğer ikiniz de sanatla ilgileniyorsanız, birçok müze sanal turlar düzenliyor o siteleri ziyaret edin. Evde sıkışıp kalmamız, romantizmin pencereden dışarı çıkması gerektiği anlamına gelmez.

Arkana bakma

Bu süre zarfında eskiyi çok düşündüğümüzden ex aşklara geri dönme seçeneği kolayca gündeme geliyor. Yine de hatırlamak önemli, eski sevgilinle yaşadığın sorunlar hala orada. Sadece hem sıkıldın hem de yalnız olduğun için ortadan kalkmadı. Elbette istisnalar da var. Birinden uzak mesafe nedeniyle veya birbirinizi kırmadan ayrıldıysanız, ilişkinize tekrar bir şans vermek için iyi bir zaman olabilir. Bu zamanı iletişim kurmak ve çözmek için kullanabilirsin ancak çoğu durumda eski sevgiline geri dönmek bir hata olacaktır.

Yorum Yapın