Genel Kültür Mantarı Manşet Sinema

Örümcek güçleri harekete geçti

Hala “Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok”un etkisinden çıkamadık. Üç Örümcek Adam’ın şerefine hepsinin özelliklerini inceledik.

Tobey Maguire

Kostüm: Tobey, Örümcek Adam’ın klasik renkleri kırmızı ve maviden oluşan bir kostüm giyiyor. İlerleyen filmlerde kostümdeki renkler koyu kırmızı ve koyu maviye döndü.

Peter Parker: Tobey’nin Peter’ı dışlanmış ve tamamen nerd biri. Sadece düşmanlarıyla değil, kendi problemleriyle de baş etmeye çalışıyor. Bununla birlikte oldukça da akıllı biri. Norman Osborn ve Doktor Otto Octavius ile bilimsel konular hakkında hiç zorluk çekmeden konuşabiliyor.

Örümcek Adam: Tobey maskesini taktığında cesur bir kahramana dönüşüyor. Başkalarını kurtarmak için kendisini feda etmekten asla çekinmiyor. Tren sahnesi bunun en iyi örneklerinden. Düşmanlarıyla sadece fiziksel olarak savaşmıyor, kötünün içindeki iyiliği de görebiliyor. İlk Örümcek Adam’ın sadece komedi yanı biraz zayıf. Onun esprili yönünü daha çok görmek isterdik.

Andrew Garfield

Kostüm: Andrew, Tobey’ninkine benzer bir kostüme sahip ancak çok büyük bir fark var. “İnanılmaz Örümcek Adam”ın ilk filminde kostümün göz kısmında sarı lensler vardı. Bu, birçok izleyici tarafından çok eleştiri alınca, diğer filmde bu kısım düzeltildi. Ayrıca Andrew’un kostümünün çizgi romana en sadık kostüm olduğunu da belirtelim.

Peter Parker: İlk başta bazı izleyiciler Andrew’u nerd ve ezik olamayacak kadar çok yakışıklı bulduğundan onun Peter’ıyla bağ kuramadı. Ancak filmi izledikten sonra fikirleri değişti. Yetenekli ve kendi ağını tasarlayacak kadar zeki bir Peter yarattı.

Örümcek Adam: Andrew’un Örümcek Adam’ı Tobey’e göre oldukça esprili. Suçlularla savaşırken bile eğlenceli yönünden ödün vermiyor. Ayrıca Andrew etrafına ağ atarken farklı dövüş hareketleri sergiliyor ve bunlar ağır çekimlerde oldukça estetik görünüyor. Birçok kişi onun dövüş sahnelerini diğerlerine göre daha çok seviyor.

Tom Holland

Kostüm:  Tom, diğer iki Örümcek Adam’dan oldukça farklı bir kostümle karşımıza çıkıyor. Tony Stark tasarımı kostümü yüksek teknolojik özelliklere sahip. Bununla birlikte kostümündeki kanatlar ve örümcek kolları sayesinde düşmanlarını kolayca yakalıyor. Kostümündeki en iyi özellik göz kısmının hareket etmesi. Böylece duyguları çok iyi yansıtabiliyor.

Peter Parker: Yaş olarak Tom, en iyi Peter Parker. Onun Peter’ı gençlerin yaşadığı büyüme sorunlarına da bol bol değindi.

Örümcek Adam: Tom insanlara yardım etmeyi seviyor ancak klasik bir süper kahraman değil. Bazen sakar ve komik olabiliyor. Olgunlaştıkça daha çok trajedi ve problemle karşılaşıyor. Akrobatik hareketlerinin harika olduğunu söylememize gerek yok:)

Yorum Yapın