Genel

Örümceğin define avı

Örümcek Adam’dan define avcılığına transfer olan Tom Holland’ın başrolünde olduğu macera dolu film “Uncharted” vizyona giriyor. Üstelik Tom’un bu ay izleyeceğimiz bir filmi daha var.

Yazı İrem Naz Güvel

Hazine peşinde

Son yılların en iyi video oyunlarından biri olan “Uncharted” beyaz perdeye uyarlanıyor. Oyunun hayranları tarafından merakla beklenen filmin başrolünde ise Tom Holland yer alıyor. Akıllı bir genç olan Nathan Drake, 500 yıl önce Ferdinand Magellan’ın kaybettiği bir serveti kurtarmak için deneyimli hazine avcısı Victor “Sully” Sullivan tarafından işe alınır. “Asla bulunamayan en büyük hazine” unvanına sahip bu servetin peşinde sadece Nathan ve Sully yoktur. Aynı zamanda Nathan, uzun süredir kayıp olan kardeşine dair ipucu bulur.

Sully için rekabet

Oyunun büyük bir hayranı olan Tom, filmde genç Nathan’a hayat veriyor. Mark Wahlberg ise Nathan’ın akıl hocası Sully’i canlandırıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Antonio Banderas, “Truth or Dare”den Sophia Ali ve “Chilling Adventures of Sabrina”dan Tati Gabrielle de yer alıyor. Nathan rolü için çok fazla aday olmadığından rol hemen Tom’a gitmiş. Ancak Sully rolü için Jake Gyllenhaal, Chris Pratt, Chris Pine, Chris Hemsworth ve Woody Harrelson düşünülmüş. Üstelik Tom da Sully’i Chris Pratt’in canlandırmasını istemiş.

Altüst oldu

Esnek yapısı ve “Örümcek Adam”daki marifetlerinden dolayı Tom, “Uncharted”daki aksiyon sahnelerinin üstesinden kolayca geleceğini düşünmüş ancak çok yanılmış: “Örümcek Adam’ın maske taktığı için ne kadar şanslı olduğumu hiç fark etmemiştim. Çünkü etrafta zıplayıp binalardan uçmam efektle gerçekleşti. ‘Uncharted’da sadece ben varım. Film, beni kesinlikle altüst etti.” Oyuncu, filmin çekimleri sırasında tendinit geliştirdiğini de açıkladı. Tendinit, tipik olarak bir eklem iltihabı ve kasların aşırı zedelenmesinden dolayı ortaya çıkıyor. Tom, filmin onu altüst ettiğini söylerken şaka yapmıyormuş.

“Bu bir hataydı”

Çekimler sırasında Tom büyük bir hata yaptığını ve bundan ders çıkardığını itiraf ediyor. Karakteri canlandırırken onun hikayesinden çok, kamerada iyi görünüp görünmediğine kafayı takmış: “‘Uncharted’daki performansımın bazı sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. ‘Şimdi iyi görünmek istiyorum. Bunun benim havalı anım olmasını istiyorum. Ekranda havalı görünüyor muyum?’ diye kendimi sorguladım. Bu bir hataydı ve muhtemelen bir daha asla yapmayacağım bir şey. Ağzımda tuhaf bir tat bırakan kibirli bir deneyimdi.”

Baskı altında

“Uncharted”ın çekimlerini bitirdikten birkaç gün sonra Tom kendini “Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok” setinde buldu. Yorucu bir filmin ardından, hiç dinlenmeden daha da yorucu bir filme başlamak hiç kolay değil. Bu yüzden oyuncu “Örümcek Adam”ın basın turu sırasında fiziksel olarak yorgunmuş. Bu turda 17 ülkeye seyahat etti ve hayranlarının isteği üzerine ters taklalar attı. En sonunda da vücudu yenik düşüp hastalandı. “Gerçekten hastaydım. Ama ‘hayır’ demedim. ‘Yapabilirim, yapabilirim, yapabilirim’ gibiydim. İşini bitirmek için çok baskı altındaydım. İlk defa gerçekten ‘Tamamen bittim. Her şeyimi verdim’ dedim” diye yaşadıklarını anlatıyor.

“Kaos Yürüyüşü”

Tom’un bu ay vizyona girecek diğer filmi de “Kaos Yürüyüşü”. Filmi uzun süredir izlemeyi bekliyoruz. Çünkü daha önce vizyona girecekken pandemi nedeniyle sık sık tarihi değişti. Patrick Ness’in kitap serisinden uyarlanan film, erkeklerin düşüncelerinin göründüğü ve kadınların olmadığı Yeni Dünya’da geçiyor. Bir gün Viola adlı bir genç kadın bu dünyaya inince tüm dengeler bozulur. Filmde Tom’a Daisy Ridley, Mads Mikkelsen ve Nick Jonas eşlik ediyor.

Yorum Yapın