Genel

Aşk kazası

Oyuncu Olivia Rodrigo ilk single’ı “Drivers License” ile listeleri altüst etti. Ancak asıl olay yakaladığı başarı değil, Joshua Bassett ve Sabrina Carpenter’ın dahil olduğu aşk üçgeni.

İlk şarkı, ilk başarı

“High School Musical: The Musical” dizisi oyuncularından Olivia Rodrigo’nun sesine diziden aşinayız. Sevgilisinden ayrıldıktan sonra yaşadığı kalp kırıklığını anlattığı ilk single’ı “Drivers License” parçası hüzünlü altyapısıyla hemen dikkatleri çekti. Şarkı Billboard Hot 100 listesinde 1 numaradan giriş yaptı. Amerika’da ilk kez bir kadın sanatçının ilk single’ı şimdiye kadarki en çok tıklanan şarkı oldu. Eminiz oyuncu, şarkıyı yayınlarken bu kadar başarılı olacağını tahmin etmiyordu. “Yoğun bir kalp kırıklığı yaşıyordum. Tüm bu duygularımı bir şarkıya koymak her şeyi çok daha basit ve net gösterdi. Yatak odamda piyano başında oturup gerçekten hüzünlü bir şarkı yazmak gibisi yok. Gerçekten dünyadaki en sevdiğim şey” diye şarkının nasıl ortaya çıktığını anlatıyor. İşte asıl olay da burada başlıyor.

Aşk üçgeni

Tam net bir bilgi olmasa da, şarkının oyuncunun “High School Musical: The Musical”daki rol arkadaşı Joshua Bassett’a yazıldığı konuşuluyor. Olivia ve Joshua dizide Nini ve Rocky çiftini canlandırıyorlar. Geçen yıl çiftin sevgili olduğu söylentileri çıktı. Ancak ilişkilerini onaylayamadan ayrıldıkları konuşuldu. Bir süre sonra Josh da Sabrina Carpenter ile anılmaya başladı.

Atarlı giderli şarkılar

Şimdi gelelim “Driving Lessons”ın sözlerine. Şarkının Türkçe anlamı “ehliyet” demek. Olivia, Joshua sayesinde ilk kez araba kullandığını söylemişti. Burada Joshua’ya bir gönderme yapılıyor olabilir. “Ve muhtemelen o sarışın kızla birliktesin / Beni her zaman şüphe uyandıran / O benden çok daha yaşlı / Güvensiz olduğum her şey” sözlerinde geçen “sarışın” kısmı şarkı yayınlanmadan önce “esmer”miş. Ama Olivia sözlerde değişiklik yapmış. Sabrina da Olivia’dan yaşta büyük olunca Olivia, Josh ve Sabrina arasında yaşanan bir aşk üçgeni söylentileri baş gösterdi.

Sabrina’dan atak

Hayranlar şarkı üzerinde teorilerini dile getirirken Joshua onun hakkında yalan iddialar ortaya attığını ima ettiği “Lie Lie Lie” parçasını yayınladı. Bu şarkının ardından aşk üçgenindeki üçüncü isim Sabrina da “Skin” adlı bir parça çıkardı. Şarkının sözleri epey ilgi çekiciydi ve aşk üçgeni teorilerine yenilerini ekledi. “Yazdığımız kelimelerde yerçekimi yok / Belki bunu kastetmedin /Belki ‘sarışın’ tek kafiyeydi” sözlerinde, Olivia’nın şarkısındaki “sarışın” kelimesine büyük bir gönderme var.

Arabalar ele verdi

İşler o kadar büyüdü ki, Sabrina bir açıklama yapmak zorunsa kaldı. “Skin”in bir diss parçası olmadığını ve bir kişiye gönderme yapmadığını söyleyerek konuyu kapamaya çalıştı ve Joshua da onu destekledi. Fakat Sabrina şarkının klibini yayınlayınca bir kez daha söylentiler alevlendi. Klipte, Sabrina bir arabanın üstünde şarkı söylüyor. Elbette, bir arabanın bir klipte görünmesinin enteresan bir yanı yok. Ancak arabanın, Olivia’nın “Drivers License” klibinde görünen arabaya benzerlik gösterdiğini de belirtmekte fayda var.

PR çalışması mı?

Sıkı dur olaylar bununla da bitmiyor. Sıkı Disney fanları Sabrina’nın dizisi “Boy Meets World”de geçen bir şiirin tüm bu şarkı sözleriyle uyumlu olduğunu fark etmiş. Bir bölümünde karakterlerden Riley bir şiir okur. Doğrudan Sabrina’ya bakarken, “Arkadaş olabilirdik, belki başka bir hayatta” der. Bu sözler birebir Sabrina’nın “Skin” şarkısında geçiyor. Bu yüzden birçok kişi tüm bunların bir tanıtım çalışması olduğunu düşünüyor. Sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun?

 

 

Yorum Yapın