Genel

Ödüllü senarist Russell T Davies Dr. Who’ya “Showrunner” Olarak Dönüyor

Kariyeri boyunca pek çok ödülün sahibi olan Russell T Davies, gelecek yıl diziden ayrılacak olan Chris Chibnall’ın yerini alacak. Russell, Doctor Who’nun bir sonraki dizi sorumlusu (showrunner) olarak TARDIS’in kontrolünü devralacak.

Dünyaca ünlü ödüllü senarist Russell T Davies, Doctor Who’nun 2023’teki 60. Yıldönümünü kutlamak için ekranlara bomba gibi bir dönüş yapıyor.  2005 yılında Doctor Who’nun yeniden canlanmasından sorumlu olan Russell, diziyi tekrar küresel bir fenomen haline getirirken, televizyon dünyasının en büyük hitlerinden biri olmasında da büyük bir rol üstlendi. Bu süre zarfında iki spin-off  olan “Torchwood” ve “Sarah Jane’in Maceraları”nı yaratarak Doctor Who hayranlarının yüzlerini güldürdü. 2009 yılında diziden ayrılan Davies, son olarak “Years and Years”, “A Very English Scandal” ve National TV Awards’ta En İyi Drama Ödülü kazanan “It’s a Sin” yapımıyla büyük başarı kazandı.

Dönüşüyle ilgili neler dedi?

Ömür boyu Doctor Who hayranı olacağını ifade Russell T Davies, geri dönüşüyle ilgili şunları söyledi: “En sevdiğim şovuma geri döndüğüm için çok heyecanlıyım. Çok hızlı bir zaman yolculuğu yapıyoruz, arkadaşım ve tam bir kahraman olan Chris Chibnall’ın dümende olduğu, Jodie Whittaker’ın muhteşem Doktor’u canlandırdığı seri devam ediyor ve şimdilik ben hala bir izleyiciyim.”

 Russell’ın sözlerine Chris Chibnall ise şunları ekliyor: “Doctor Who’nun 60. yıl dönümünde İngiltere’nin senaryo yazarlığı konusunda değerli isimlerinden birinin eve dönmesini görmek oldukça heyecan verici. Russell, kendisine geri teslim edilmek üzere olan bu işi inşa eden isimlerden biri.  Doctor Who, BBC, Galler’deki ekran endüstrisi… Dürüst olmak gerekirse, tüm dünyadaki izleyicilerin ileride neler olacağı konusunda heyecanlanmak için pek çok nedeni var.”

Özel bölüm olacak mı?

Chris Chibnall ve Jodie Whittaker, BBC’nin Yüzüncü Yıl kutlamalarının bir parçası olarak 2022 yılının sonbaharında yayınlanacak destansı üçlü özel bölümle diziden ayrılacaklarını duyurdular. Türkiye’deki izleyiciler ise bu özel sezonu BBC First ekranlarından izleyebilecekler.

Yorum Yapın