Genel Manşet

Never Have I Ever

“Never Have I Ever” samimi ve eğlenceli bir büyüme dizisi. İzlerken ters köşe olabilirsin çünkü daha önce izlediğin gençlik dizilerine hiç benzemiyor.

İnekler artık ezik değil

Diziye aç olduğumuz şu günlerde “Never Have I Ever” can kurtarıcı rolünü üstleniyor. Hem güldürüyor hem de düşündürtüyor. Dizinin yaratıcısı oyuncu ve komedyen Mindy Kaling, kendi hayatından ilham alarak diziyi yaratmış. 15 yaşındaki Hintli Amerikan genç Devi Vishwakumar’ın lisedeki ilk senesi tam anlamıyla felaket geçmiştir. Bu yüzden lise 2’de artık bambaşka biri olmak ister ve sosyal statüsünü değiştirmeye karar verir. Ancak bu o kadar da kolay olmaz. Çünkü arkadaşları, ailesi ve duyguları onun önüne engel olur. Mindy, diziyi yazarken gençlik dizilerindeki “İnekler eziktir” kalıbını yıkmak istemiş ve ortaya çılgın, ne istediğini bilen Devi çıkmış.

Sosyal medyadan seçildiler

Yeni dizilerle ilgili en fazla sevdiğimiz şey, daha önce adını bile bilmediğimiz oyuncuları keşfetmek. “Never Have I Ever” oyuncu seçimi konusunda farklı bir yol izleyerek, oyuncuları sosyal medyada yaptıkları duyurular sayesinde bulmuşlar. Toplam 15 bin kişi başvurmuş ve cast, bu kişiler arasından seçilmiş. Dizinin ana karakteri Devi’yi daha önce hiç oyunculuk denemesi olmayan Maitreyi Ramakrishnan canlandırıyor. Maitreyi’nin de aklında hiç oyunculuk yokmuş. Bir gün evde uzanırken, arkadaşı ona başvuru Tweet’ini göndermiş. Başta audition videosu çekmeye üşenmiş ama arkadaşıyla takılabilmek için onun dediğini yapmış. Sonuçta seçilen o oldu. Buradan şu dersi çıkarmalıyız; Asla hiçbir şey için üşenmemeliyiz:)

Karakteri değişti

Darren Barnet, Ramona Young, Lee Rodriguez ve Jaren Lewison’ın oyunculukları da oldukça samimi ve gerçekçi. Böylesine farklı ve eğlenceli bir projede yer aldıkları için çok mutlularmış. Darren’ın rolünün adı başta sadece Paxton Hall’mış. Bir gün oyuncu, yardımcı yönetmen Yuko Ogata ile Japonca konuşurken yanına dizinin yaratıcıları Mindy ve Lang gelmiş. “Onlar yanıma gelip ‘Yuko ile Japonca mı konuşuyordunuz?’ diye sorduklarında başımın belada olduğundan endişelendim. Çünkü dizide aksan ve taklitlerin yapılamayacağı bir eğitimden geçtik. Ama ‘Karakterini Japon yapmamızın bir sakıncası var mı?’ diye sordular. Böylece Paxton Hall-Yoshida doğdu” diye Darren karakterinin değişimini anlatıyor. Oyuncunun Japonca bilgisi nereden geliyor dersen, annesi Japonmuş ve büyükannesi küçükken onunla hem Japonca konuşuyormuş.

Gerçek tecrübeler

Dizide babasının kaybından sonra Devi, şok ve kedere tepki olarak geçici felç geçiyor. Bu hikaye Lang Fisher’ın gerçek hayatından esinlenilmiş. Mindy, “Dizi hakkında konuşurken birçok şeyle ilgilendik. Çünkü ikimiz de bir aile üyemizi beklenmedik bir şekilde kaybettik. Lang’ın erkek kardeşi, ebeveynleri boşandıktan sonra yaklaşık 4 ay felçli kalmış. Gitmedikleri doktor ve uygulamadıkları tedavi kalmamış. Bir gün gizemli bir şekilde problem çözülmüş. Araştırma yaparken bunun özellikle gençlerde travmadan sonra olan bir şey olduğunu gördük. Bunu dizide kullanmak istedik” diye anlatıyor.

Yorum Yapın