Nasıl Dakota Johnson olunur?

10968 views Yorum yap

Şu hayatta Dakota Johnson kadar şanslı olsak yeter değil mi? Belki de onun gibi olmak o kadar da zor değildir:)

Yazı İrem Naz Güvel

Aile yapısı

Gerekenler: Şans

Kimse kıskanmasın ancak Dakota Johnson aile açısından oldukça şanslı. Dakota’nın büyükannesi Tippi Hedren çok başarılı bir oyuncu. Anne ve babası Melanie Griffith ve Don Johnson da aynı şekilde oyuncular. Ancak ailesindeki başarılı isimler bununla da sınırlı değil. Eski üvey babası Antonio Banderas ve üvey kız kardeşi Stella Banderas da aynı mesleği paylaşıyor. Anlaşılan bu ailede oyuncu olmayanı dövüyorlar:)

Eğitime öncelik

Gerekenler: Sıkı çalışma + hedef koy

Oyunculuk ateşiyle tutuşan ailede Dakota’nın da oyuncu olmak istemesi şaşırılacak bir şey değil. Ancak onun aile torpiliyle oyuncu olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Oyuncu olmayı kafasına koysa da eğitimini her şeyin önünde gelmiş. Liseden mezun olana kadar ailesinin filmleri dışında, hiçbir projede yer almamış. Sen de onun bu azmini örnek alabilirsin.

Ufak başlangıçlar

Gerekenler: Sabır

Güzel oyuncu eğitimine öncelik verse de ailesinin adını kullanmadan ufak rollerle sinemaya adım attı. Sonunda adını duyurduğu “Grinin 50 Tonu” serisine dahil oldu. Uzun yıllar boyunda sıkı çalışması sonunda karşılığını buldu. O, şimdilerle Hollywood’un aranan oyuncuları arasında.

Sağlam ilişkiler

Gerekenler: Güven + saygı

Dakota’nın şu sıralar kalbi boş ancak bugüne kadar hep ciddi ilişkiler yaşadı. Jordan Masterson, Matthew Hitt ve son olarak Chris Martin ile olan ilişkileri uzun soluklu oldu ve gıptayla bakılıyordu. Anlaşılan oyuncu ikili ilişkilerde güven veren ve anlayış gösteren biri. Umarız ona değer veren birini bulur.

Aktivizm

Gerekenler: Yardımseverlik + empati

Dakota kötülükler karşısında sessiz kalmayı, asla bir tercih olarak görmüyor. Bu huyu büyükannesinden ona geçmiş. Çünkü o da onun gibi büyük bir hayvan hakları savunucusu. 12 atı öldürülmekten kurtararak büyük bir hayvanseverlik örneği sergilediğini biliyor muydun? Yardım kuruluşlarında görev almayı çok seviyor ve insanlar farkındalık kazanmasına yardımcı oluyor.

Kız kardeş gücü

Gerekenler: Karşılıksız sevgi

Herkesin hayatında mutlaka bir “kız kardeş” olmalı. İlla aranızda kan bağının olmasına gerek yok, en yakın arkadaşın bile kız kardeşindir. Dakota’nın üvey kardeşi Stella ile arasından su sızmıyor. Oyuncunun bir sürü dövmesi var ve işinden dolayı bir kısmını yaptırdığı için pişmanmış. Sadece pişman olmadığı tek dövmesi, kız kardeşiyle ortak yaptırdığı Aldous Huxley’in “Lightly my darling” sözüymüş.

Sosyal medya

Gerekenler: Umursamama

Hazır Instagram, fotoğrafları kimlerin beğendiğini artık göstermiyor, sen de Dakota’dan ilham alabilirsin. Güzel oyuncu, “Grinin 50 Tonu”ndan sonra siber zorbalığa uğrayarak Instagram hesabını silmişti. Kimsenin canını sıkmasına izin vermiyor. Eminiz sosyal medya olmadan hayatından epey memnundur.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinema

Türkiye’nin “Oscar”ı kimin olacak?

Yeşilçam ödülleri heyecanı başladı… TÜRSAK Vakfı’nın Turkcell’in Ana Sponsorluğunda, Beyoğlu Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirdiği ve Türk sinemasının Oscar Ödülleri olarak kabul edilen “Yeşilçam Ödülleri”, 23 Mart 2010’da düzenlenecek muhteşem bir törenle üçüncü kez sahiplerini bulacak…

Devamı   1094