Genel

Mezuniyete kadar göbeciklere ölüm!

altÖzel bir beslenme programıyla, elbisenin fermuarını kapatmak için amuda kalkmak, yatak üzerinde debelenmek zorunda kalmayacaksın.

 

 

 

 

 

 

 Mezuniyet öncesi, “kilolarımı nasıl vereceğim” diye düşünüyorsan, kendini sıkıntıya sokmadan disiplinli bir şekilde bu işin üstesinden gelebilirsin. Bu konuda önemli birkaç detayın olduğunu unutma. İlk başta, fazla kilolarından arınmak ve diyet yaparken bağışıklık sistemini koruyacak şekilde bir program ayarlamak zorundasın. Çünkü hasta olursan, metabolizma daha yavaş çalışmak zorunda kalacak, kilo verimi zorlaşacaktır. Diyet sırasında, C vitamini zengini besinlerin (portakal, kivi, mandalina vb) yanı sıra, metabolizmayı hızlı çalıştırmak için protein ağırlıklı besinler (et, süt vb) de almalısın. Ayrıca haftanın iki günü öğle yemeklerinde makarna gibi karbonhidrat alımı yararlı olabilir. Özellikle mezuniyet gecesi giyeceğin kıyafete rahatça sığabilmen için, haftalık örnek bir beslenme programına ihtiyacın olacaktır.

Not: Rahat bir haftaya girebilmek için Pazar gecesinden hormon salgılarının alt yapısını oluşturmak için yardımcı (n-3) ve (n-6) yağ asitleri gerekli. Bunun için, pazar akşamları balık yemelisin.

 

 

İlgini Çekebilir:
alt

Vanessa Hudgens’ın en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

 Yazının devamı bir sonraki sayfada…

Yorum Yapın