Genel Manşet Sinema

Mars’ta aşk başkadır

“Moonshot”, sevdiğinin ardından Mars’a giden Sophie’yi merkezine alıyor. Kozmik aşkı anlatan bu filmin başrolünde Lana Condor ve Cole Sprouse yer alıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Mars yolcusu kalmasın

“Moonshot”, Mars’ın kolonileştiği bir gelecekte geçmekte. Sophie’nin erkek arkadaşı Mars’tadır ve uzun mesafeden ilişkisini yürütürken zorluklar yaşamaya başlar. Böylece Sophie, çok özlediği erkek arkadaşını görmek için Mars programına yazılır. Sophie’nin kalkış günü geldiğinde arkadaşı Walt da onu yolcu etmek için yanındadır. Ancak Walt yanlışlıkla kendini Mars’a giden uzay mekiğinde bulur. Sophie, Walt’un onunla birlikte geldiğini görünce panikler. Bir yandan Walt’u mürettebattan gizlemeye çalışırlarken bir yandan da aralarındaki bağ güçlenir.

Lana ve Cole birlikte

Filmde Walt’u “Riverdale”in Jughead’i Cole Sprouse canlandırırken, Sophie’ye de “Sevdiğim Tüm Erkeklere” serisinin yıldızı Lana Condor hayat veriyor. İkiliye filmde eşlik edenler arasında Mason Gooding, Emily Rudd, Zach Braff ve Lukas Gage yer alıyor.

“Aşık olacaksınız”

Lana ve Cole’un kimyası göz ardı edilemeyecek kadar güçlü. Bu ikiliyi başka bir projede daha birlikte görmeyi çok isteriz. Neredeyse “Sevdiğim Tüm Erkeklere” serisinde Lana ve Noah Centineo’nunki gibi etki bırakıyorlar. Cole filmin çekildiği Atlanta’nın Mars gibi sıcak olduğunu vurgulayarak ekliyor; “Filmi çekerken çok eğlendik. Umarım siz de karakterlere bizim kadar aşık olursunuz.”

Yaşına uygun

Sophie’yi canlandıran Lana’ya göre film, uzay temalı filmlere farklı bir bakış açısı katıyor. Senaryoyu ilk okuduğunda çok heyecanlandığını dile getiriyor: “‘Moonshot’ diğer uzay filmlerinden çok farklı. En azından gelen kutumda bunun gibi bir senaryo görmemiştim. Bu tam bir uzay macerası. Genellikle genç-yetişkin türü için çok fazla uzay teması işlemiyor. Bu gerçekten sık görmediğim benzersiz bir projeydi. Yaşıma uygun bir karakteri oynayabilmek gerçekten canlandırıcıydı. Son üç, dört yıldır çok daha genç karakterleri oynuyorumdur. Kendi yaşımdaki bir karakteri oynamayı dört gözle bekliyorum.”

“Cole inanılmaz biri”

Cole ve Lana sette oldukça iyi zaman geçirmişler. Lana, “Tabii ki Cole inanılmaz bir aktör ve harika bir arkadaş. Daha önce birkaç kez karşılaşmıştık ve bir dergi için fotoğraflarımı çekmişti. Cole’un projenin bir parçası olduğunu öğrendiğimde gerçekten heyecanlandım. Çünkü onunla her zaman çok iyi anlaştım. Bir arkadaşımla çalışmış gibi hissettim, bu gerçekten güzeldi. Her şey mükemmel bir şekilde işledi” diye Cole ile çalışmanın ne kadar harika olduğunu paylaşıyor.

Yorum Yapın