Genel Manşet

Liseli casus

Kötü günlerin kurtarıcısı Alex Rider imdadımıza yetişti. Yeni nesil liseli ajan Alex’in maceralarını anlatan dizi “Alex Rider”, oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Zoraki ajan

Casus ve suç filmlerine bayılıyorsan, mutlaka ajan olma hayali aklından geçmiştir. Kulağında ritmik bir müzik varken kendini ajan gibi hissetmiş olabilirsin. Alex Rider da senin gibi okulda dersleriyle boğuşan liseli bir genç. Hayatını sıradan bir şekilde devam ettirirken, amcasının ölüm haberini alır. Ona çok bağlı olan Alex bu haber karşısında adeta yıkılır. Ancak olayın şokunu daha atlatamadan hayatında yepyeni bir sayfa açılır. Alex, amcasının bir casus olduğunu ve onun yerine geçmek zorunda olduğunu öğrenir. Bundan sonra onu macera ve koşuşturma dolu yepyeni bir hayat bekler.

Gerçeklikten kaçış

Dizi Anthony Horowitz’in çok sevilen romanından uyarlama. Seri daha önce sinemaya uyarlanmış ancak beklediği başarıyı yakalayamamıştı. Ajan olmaya zorlanan Alex’e Otto Farrant hayat veriyor. 11 yaşında oyunculuk dünyasına adım atan Otto, “Alex Rider” kitaplarını okuyarak büyümüş. Tabii okurken bir gün o karaktere hayat vereceği fikri aklından bile geçmemiş. Bu yüzden çekimler boyunca hep baskı altında hissetmiş. Buna rağmen başarıyla rolünün hakkını veriyor. Otto, pandemi nedeniyle yaşadığımız bu zorlu günlerde biraz kaçışa ihtiyacı olduğunu ve dizinin gerçeklik ile hayal arasındaki mükemmel dengesinin izleyicilerin hoşuna gideceğini düşünüyormuş. “Hangi yaşta olursanız olun, tadını çıkarabileceğiniz türden bir dizi” diyen Otto’ya kulak vermekte yarar var.

Tanıdık bir yüz

“Alex Rider”ın kadrosunda “Game of Thrones”un en az sevilen karakteri Olly’i canlandıran Brenock O’Connor ve Stannis Baratheon’a hayat veren Stephen Dillane yer alıyor. Dizide tanıdık bir sima da gözümüze çarpıyor. Dizinin 2. bölümünde karşımıza çıkan Doktor Greif rolünü usta oyuncu Haluk Bilginer canlandırıyor. Geçtiğimiz yıl Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olarak bizleri gururlandıran oyuncuyu böyle bir projede izlemek çok keyifli. Oyuncunun canlandırdığı Doktor Greif karakteri başarılı bir bilim adamı. Ancak son derece zeki olan Doktor Greif, hiçbir şeyden pişmanlık duymayan oldukça acımasız biri. Anlayacağın bu dizinin kötü adamını Haluk Bilginer:)

Yorum Yapın