Genel Manşet

Las Encinas’da ayrılık var

Tam mükemmel diziyi bulduk derken, “Elite” cephesinden gelen bir şok haber tüm moralimizi alt üst etti. Dizinin gelecek sezonlarda, yeni bir kadroyla devam edeceği açıklandı.

20 milyonluk kitle

“Elite” son zamanların en başarılı gençlik dizilerinden. Aslında onu gençlik dizisi kategorisine koymak biraz haksızlık olur. Anlattığı hikayeler ve izlediği olay örgüsüyle Emmy ödüllü dram dizilerine taş çıkarır türden. İlk sezondan itibaren izleyici kitlesini genişletti ve son yayınlanan 3. sezonu Netflix’te tam 20 milyon kullanıcı tarafından izlendi. İspanyol yapımı dizi neredeyse annesi sayılan “La Casa Del Papel “in tahtına kuruldu. Yakın zamanda dizinin 4., hatta 5. sezon müjdesini de aldık. Ancak bu müjdenin yanında bir de iç burkan bir haber geldi. Dizinin yeni sezonunda kadroda köklü değişiklikler yapılacağı açıklandı.

Ana kadroya veda

İlk sezondan itibaren bağ kurduğumuz birçok karakterin yeni sezonda olmayacağı haberi “Elite” hayranlarını harekete geçirdi. Dizinin yapımcıları Carlos Montero ve Darío Madrona tepkilerin odağında oldu. Yapımcılar, İngiliz dizisi “Skins” gibi belli aralıklarla kadroyu değiştirmeyi planlamış. Oysaki onlara doyamamıştık. Yeni sezonda olmayacak isimler arasında Mina El Hammani, Danna Paola, Ester Expósito, Álvaro Rico ve Jorge López yer alıyor. Nadia, Lu, Carla, Polo ve Valerio’suz bir “Elite” nasıl olacak düşünemiyoruz.

Kimler devam edecek?

Yeni sezonda karakterlerin gelecekleriyle ilgili sahnelerle bu planın alt yapısını hazırlamışlar da anlamamışız. Las Encinas koridorları artık sessizleşecek ve gidenleri çok özleyeceğiz. Ancak Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper, Omar Ayuso, Claudia Salas ve Georgina Amorós’un rollerini 4. sezonda canlandırmaya devam edecek olmaları sevindirici bir haber. Onlara yeni karakterlerin eklenmesiyle bambaşka bir “Elite” izleyeceğiz. Son sezon hakkında Cayetana’yı canlandıran Georgina, “Döngünün tamamlandığı bir sezon oldu. Şimdi bir yenisi başlıyor” derken, Alvaró da “Karakterlerin evrimi tamamlandı” dedi. Polo için kesin bir son olduğu doğru.

Neleri özleyeceğiz?

Lu: Las Encinas’ın kraliçe arısıydı o. Giydiği ve taktığı her şeyle bir moda ikonu. En çok özgüvenli tavrını ve stilini özleyeceğiz.

Nadia: Kurallara uyduğu halde kendini bilen bağımsız ve inandığı şeylerin arkasında duran güçlü bir karakter. Guzmán gibi onun yolunu gözleyeceğiz.

Carla: Manipülatif ve soğuk kalpli olduğu için başta ona ısınamasak da cezp edici bir tarafı olduğunu kabul etmek gerek.

Polo: Başına ne geldiyse sadakatten geldi. Unutulmayan arasındasın Polo.

Valerio: 2. sezonda diziye katılan Valerio’nun çılgınlıklarına ve sevimliliklerine doyamadık.

Yorum Yapın