Genel Kültür Mantarı Manşet

Lanetli yaz

Bu yaz seni ekrana bağlayacak diziyi bulduk: “Cruel Summer”. Olivia Holt’un başrolde olduğu dizi, her bölümünde seni diken üstünde tutacak.

Yazı İrem Naz Güvel

İki kız, üç yaz

Yaşasın, 2021 yaz dizi sezonu başladı! “Pretty Little Liars” ve “Scream: The TV Series” gibi dizilerden sonra gerilim ve gizem temalı yaz dizilerine alıştık. İşte bu türün son örneği de “Cruel Summer”. Dizi hikayesini 1993, 1994 ve 1995 yılları arasında anlatıyor. 1993 yılındayız. Kate Wallis yakışıklı bir erkek arkadaşı ve görünüşte mükemmel ailesi olan lisenin en popüler kızdır. Jeanette ise onun tam tersidir. 1994 yılında da Kate ortadan kaybolur. Onun yokluğunun ardından Jeanette, yavaş yavaş Kate’in yerini almaya başlar. Onun arkadaşlarıyla, hatta erkek arkadaşıyla beraber olur. 1995 yılına gelindiğinde, her iki kızın da hayatı parçalanır. Kate’in kaçırılmasından Jeanette sorumlu tutulur ve genç kız bir anda dünyanın en nefret edilen kişisi haline gelir.

Gençlerle bağ kuruyor

En son “Cloak & Dagger” dizisinde karşımıza çıkan Olivia Holt, “Cruel Summer”da ortadan kaybolan Kate Wallis’i canlandırıyor. Kate’in kaçırılmasından dolayı suçlu olarak gösterilen Jeanette’i de Chiara Aurelia hayat veriyor. Ayrıca “Teen Wolf”un Nolan’ı Froy Gutierrez de dizide Kate’in erkek arkadaşı Jamie olarak karşımızda. Oyuncular bu her bölümü heyecanlı geçen dizinin ritmine uyum sağlamış görünüyorlar. Chiara dizideki karakterlerin çoğu gençten daha sert deneyimleri olsa da, tüm gençlerin kendileriyle bağ kurabilecek unsurlar olduğunu söylüyor. Özellikle lisede başkalaştırılmak, dedikodu kazanları ve yeterince havalı değilmiş gibi hissetmek gibi konuların işlendiğini de ekliyor.

90’lara dönüş

Şu sıralar hem müzikte hem de ekranlarda geçmişe dönüş modası var. Son bir buçuk yıldır evlerde olduğumuzdan, yapımcılar izleyicinin geçmiş yıllarda geçen projeleri izlemelerinin onlara iyi geleceğini düşünüyor. Bu sebeple “Cruel Summer”ın 90’larda geçmesi birçok izleyicinin hoşuna gitti. Ancak 1997 doğumlu Olivia, setteki birçok eşyanın ona çok yabancı geldiğini itiraf ediyor: “Karakterimin dizi bir walkman’i vardı ve ekibin bana onu nasıl kullanacağımı öğretmesi gerekiyordu. O zamana kadar walkman’in ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu.”

“Cloak and Dagger”ın ardından

Marvel çizgi romanından uyarlanan Olivia’nın başrolde yer aldığı “Cloak and Dagger” 2. sezonun ardından iptal edilmişti. Bu haber Olivia’yı çok üzmüş ve karakterine düzgün bir şekilde veda edememişti. Oyuncu, dizi ve anlattığı hikayeler konusunda inanılmaz derecede tutkulu olduğunu şu şekilde açıklıyor; “O dizide söylemek zorunda olduğumuz her şey beni gerçekten etkiledi ve fanteziye dayanan bir şeyin parçası olduğum için mutluyum. Aynı zamanda izleyiciler üzerinde büyük bir etki yarattı. Bir oyuncu olarak, insanları bu yönde hareket ettiren hikaye anlatımı yapmak benim asıl hedefim. Bu deneyimin bir parçası olduğum için çok minnettarım.”

Yorum Yapın