Genel Manşet Ünlüler

Kral Beyonce

Beyonce, “Black is King” dedi ve tüm dünyayı hakimiyeti altına aldı. Yayınladığı görsel albüm ile sanatçı, kimsenin onu tahtından indiremeyeceğini tekrar kanıtladı.

 

Dönemin ikonu

Beyonce’ye sadece kral, kraliçe veya diva desek az kalır çünkü o hepsinin birleşimi. Beyonce çağına denk geldiğimiz için çok şanslıyız. Sanatçı “Black is King” görsel albümüyle ona yakıştırılan tüm ünvanları fazlasıyla hak ediyor. Geçtiğimiz yıl “Aslan Kral” animasyonunun yeniden çevriminde hatırlarsan şarkıcı Nala karakterinin sesi olmuş ve film için şarkı bestelemişti. Bu görsel albüm de filmin müziklerinden oluşuyor. Beyonce, albümün söz yazımı, yönetmenliği ve yapımcılığını üstleniyor. Anlayacağın bu albüm Kraliçe Bey’in tüm estetik ruhunu yansıtıyor.

 

Aile desteği

“Aslan Kral”ın müziklerinde çalışan Childish Gambino, Kendrick Lamar, Jay-Z ve Tierra Whack, Beyonce’ye bu albümde yardımcı oluyor. Albümün öne çıkan şarkısı “The Gift”te birden fazla tanıdık yüz ile karşılaşıyoruz. Beyonce’nin ailesi, çocukları, kankası Kelly Rowland’ın yanı sıra Lupita Nyong’o ve Naomi Campbellyer gibi yıldızlar yer alıyor. “The Gift”in yanı sıra, “Already”, “Brown Skin Girl”, “Mood 4 Eva” ve “My Power” şarkıları da dikkat çekiyor.

 

Kutlama albümü

“Black is King” bir kutlama albümü. Albüm, bugünü bilgilendiren ve yeniden inşa eden bir hikayeyi anlatarak, kültürleri yeniden birleştiriyor. Görsel albüm genç bir kralın ihanet, sevgi ve öz kimlik yoluyla aşkın yolculuğunu anlatıyor. Albüm bugünün genç kral ve kraliçelerini kendi taçlarını bulmak için “Aslan Kral” derslerini yeniden canlandırıyor. En önemlisi de siyah ailelerin yolculuklarına çeşitlilik ve bir arada olmayı temsil ediyor. Beyonce geçtiğimiz yıl bu proje için gece gündüz sürekli araştırma ve düzenleme yapmış. En büyük tutkularından biri olduğunu söylediği bu proje için, “2020 olayları, dünyanın dört bir yanındaki insanlık tarihi bir yolculuğa çıktıkça filmin vizyonunu ve mesajını daha da alakalı hale getirdi. Hepimiz güven ve ışık arayışındayız. Birçoğumuz değişim istiyoruz. Siyahların kendi hikayelerini anlattıklarında, dünyanın eksenini değiştirebileceğimize ve gerçek nesil ve ruh zenginliğini tarihimize anlatabileceğimize inanıyorum. Bu görsel albümle siyah tarihinin ve Afrika geleneğinin öğelerini, modern bir bükülme ve evrensel bir mesaj ile öz kimliğinizi bulmanın ve bir miras inşa etmenin gerçek anlamı sorguluyor” dedi.

 

Kostüm hikayesi

Görsel albüm yapmak o kadar kolay bir iş değil. Başta Afrika olmak üzere dünyanın birçok yerinde çekim yapılmış. Ancak en fazla dikkatimizi çeken Beyonce’nin kostümleriydi. Kostümler hikayeyle o kadar uyumluydu ki bir alkışı hak ediyor. Özellikle leopar desenler tasarımın göz bebeği. İnek desenli, pembe tütülü, kot kumaşlı ve parlak kıyafetlerle karşımıza çıkan Beyonce, acaba bu kostümlerden bir koleksiyon yapar mı?

Yorum Yapın