Genel Manşet

Konu: Yeni diziler

Sevdiğin dersleri temel alıp sana bir dizi haritası çıkardık.

 

Matematik – Nancy Drew

Problem çözmeyi sevenler toplanın. “Riverdale”in yaratıcılarının elinden çıkan “Nancy Drew”i bu sonbahar izlenecekler listene eklemelisin. Aynı isimli roman serisinden uyarlanan dizide,Nancy üniversite hayallerini rafa kaldırarak, kasabada yaşanan gizemli olayları açıklığa kavuşturmak için kolları sıvar. Tıpkı matematik işlemi yapar gibi Nancy ile birlikte sırları çözeceksin:)

 

Sosyal Bilgiler- Looking for Alaska

Bir John Green romanı daha hayat buluyor. 8 bölümlük mini dizide yatılı okula başlayan Miles, gizemli komşusu Alaska’nın büyüsüne kapılır. Miles onun sayesinde dünyayı farklı gözlerle görmeye başlar. Ancak Alaska’nın beklemedik ölümü Miles ve arkadaşlarını harekete geçirir. Ekip, Alaska’nın ardından ilerlerken gittikleri yerleri keşfeder.

 

Fen ve Teknoloji – His Dark Materials

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bilime meraklıbiri misin? Bilimkurgu aşkını doyuracak “His Dark Materials”da, herkesin daemon adında bir ruh yoldaşı var. GençLyra arkadaşlarının kaçırıldığını öğrenince kendini karanlık olayların içinde bulur.

 

Müzik-Katy Keene

Müzik ruhun, mutluluğun neredeyse her şeyin gıdası. Sen de müzik ile yaşıyorsan “Riverdale”in 2.spinoff’u“KatyKeene” imdadına yetişiyor. “Riverdale”de yaşanılan olayların 5 yıl sonrasında geçecek dizide bir moda ikonu olan KatyKeene ve arkadaşları New York’ta hayallerinin peşinden koşmaya çalışır. Katy rolünde LucyHale’i izleyeceğiz ve ayrıca “Riverdale”den tanıdığımız AshleighMurray,Josie rolüne devam edecek. Ancak“KatyKeene” 2020’de yayınlanacak dizi için biraz sabırlı olmalıyız.

 

Resim- The Dark Crystal: Age of Resistance

Sanatsal ruhlu bir öğrenci, “The Dark Crystal: Age of Resistance”ın animasyonlarına bayılacaktır. Dizi “The Dark Crystal” filminin bir uyarlaması. Animasyondizide, Thra gezegeni düşmanlardan kurtarmak için bir araya gelen Gelfling’lerin mücadelesini izleyeceğiz. Özellikle grafiğe meraklı kişiler efektlerin büyüsüne kapılacak.

 

Beden Eğitimi – Batwoman

Bu sezon, “Batwoman”danbaşka atlamalı zıplamalı bir dizi yok. Arrowverse evrenine dahil olan “Batwoman” ile yine karanlık Gotham sokaklarında suçluların peşinde koşacağız.

 

Türkçe– Aşk 101

Netflix’in 3. Türk yapımı dizisi “Aşk 101”,1998 yılında geçiyor. Bir grup liseli asi genç en sevdikleri öğretmenlerinin okuldan gitmemesi için, öğretmenlerini yeni gelen basketbol koçuna aşık etmek için plan yaparlar.

 

Yabancı dil- Love Alarm

Netflix’inGüney Kore yapımı “Love Alarm”, hem dil konusunda zenginlik hem de romantik bir bilimkurgu sunuyor. Yakınlarda birinin ondan hoşlandığını haber veren bir uygulamanın çıktığı bir dönemde geçen dizide,Kim Jojoacı dolu geçmişine rağmen neşeli yapısıyla dikkat çekiyor. Okula yeni transfer olan Hwang Sun-O ise gözüne Jojo’yu kestirir.

Yorum Yapın