Genel Manşet Ünlüler

Kırmızı alarm

Yılın son bombası Taylor Swift cephesinden geldi! Şarkıcı çektiği “All Too Well” kısa filminin başrolünü Dylan O’Brien ve Sadie Sink paylaşıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

İnanılmaz üçlü

Taylor Swift, 2012’de yayınladığı “Red” albümünün yeniden kaydı olan “Red (Taylor’s Version)”i resmi olarak piyasaya sürdü. Albümü yeniden kaydetmekle kalmadı, aynı zamanda onun etrafında bir sinema evreni de yarattı. Üstelik bu 10 dakikalık “All Too Well” isimli kısa filmin başrolünde Dylan O’Brien ve Sadie Sink yer alıyor. Dylan, Taylor ve Sadie’yi bir arada görmek oldukça heyecan verici.

İlk tercihi

Dylan ve Sadie, Taylor’ın film için düşündüğü ilk isimlermiş: “Numaralarını aldım ve onlara mesajlar gönderdim. Zaten senaryo ve ekibi oluşturmuştum. Her şeyin hazır olmasını istedim. Bir seçim yapabilmeleri için tüm bilgileri bilmeliydiler ve onlara şarkıyı gönderdim. ‘Evet’ dedikleri zaman çok mutlu oldum çünkü aklımda yedek oyuncular yoktu.”

Projeye “Evet”

Dylan, Taylor ona teklifte bulununca oldukça şaşırmış çünkü şarkıcının onu tanıdığını düşünmüyormuş. “Uzun zamandır Taylor’ın hayranıyım. Onu şimdi daha da çok seviyorum. O gelmiş geçmiş en iyi insan ve çok zeki. Hemen projeye ‘evet’ dedim. Bir süre telefonda konuştuk. Bana teklifi ne kadar sürede düşünmek istediğimi falan sordu ve ‘hayır’ dersem sorun olmayacağını söyledi. Ben ise ‘Bu seçenek bile değil’ dedim” diye Dylan teklifi nasıl kabul ettiğini anlatıyor.

Yaş problemi

Taylor’ın yazıp yönettiği “All Too Well” kısa filminde şarkıcının Jake Gyllenhaal ile olan ilişkisine bolca gönderme yapılıyor. Şarkıcı filmini “bir gencin 19 ile 20 yaşları arasında olduğu çok özel bir zamanı konu alan bir büyüme filmi” olarak tanımlıyor. İki sevgiliyi canlandıran oyuncuların aralarındaki yaş farkı da dikkat çekiyor. Sadie 19 ve Dylan 30 yaşında. Jake ile çıkmaya başladığında Taylor 20 ve Jake de 29 yaşındaydı.

Bir atkı meselesi

Jake ve Taylor’ın ilişkisini bilenler atkı olayını hatırlayacaktır. Taylor söz konusu atkıyı, eski sevgilisinin kız kardeşinin evinde unutmuştu. Şarkıda bahsedilen kız kardeşin, Jake’in kardeşi Maggie Gyllenhaal’un olduğu düşünülüyor. Filmde gösterilen 13 yıl sonrasında Taylor kitabının okumasını yaparken, eski sevgilisi de o unutulan atkıyı takarak onu dışarıdan izliyor.

Pişti tarzlar

Bazı hayranlar Dylan ve Jake’i birbirine benzetiyor. Üstelik film boyunca Dylan, aynı Jake’in tarzında ekose gömlekler giyip ve bere takıyor. Sadie de siyah balıkçı kazağı ve kırmızı rujuyla Taylor’ı çağrıştırıyor doğrusu.

Göndermeli sözler

Dylan ve Sadie’nin yatakta uzanırken bulmaca çözdükleri sahne tanıdık geliyor mu? Bu sahne muhtemelen Taylor’ın “Red”de geçen, “Onunla kavga etmek bir bulmacayı çözmeye çalışmak ve doğru bir cevap olmadığını fark etmek gibiydi” şarkı sözüne gönderme yapıyor.

Arkadaşı yönetti

Taylor, albümden yeni bir klip daha yayınlandı. Yakın arkadaşı Blake Lively’nin yönettiği “I Bet You Think About Me”nin klibinde, Taylor’a oyuncu Miles Teller eşlik ediyor. Biz bu yeni “Red” dönemini çok sevdik!

Yorum Yapın