Genel Manşet Ünlüler

“Kendimiz için değişmeliyiz”

Charlie Puth’u özlemiştik. Başarılı müzisyen gelecek albümünün ilk parçasını hayranlarıyla paylaştı.

Yazı İrem Naz Güvel

Ayrılık şarkısından çok farklı

En son 2018’de “Voicenotes” albümünü yayınlayan Charlie Puth, son dönemde sadece sosyal medya aracılığıyla kısa parçalar yayınlamaya başlamıştı. Araya pandemi de girince, şarkıcı başta TikTok olmak üzere sosyal medyada daha fazla vakit geçirdi. Paylaştığı şarkıları çok seviyoruz ancak ondan bir albüm dinlemeye hasret kaldık. Nihayet isteğimiz gerçekleşti! Charlie gelecek üçüncü albümünden ilk şarkı “Light Switch”i yayınladı. Aylardır TikTok’ta şarkının tüm yapım sürecini paylaştığından Chalie, bu şarkıyı hayranlarıyla birlikte yazdığını söylüyor. “Light Switch” beklendiği gibi acıklı bir ayrılık şarkısı değil. Şarkı, düzenli bir ilişki kurmayı reddeden kız arkadaşıyla yaşadığı mücadeleyi anlatıyor.

 Harekete geç

“Light Switch”in klibi televizyon karşısında hareketsizlikten ve sağlıksız beslenmeden kilo almış ve saçı sakalı birbirine karışmış ayrılık acısı çeken bir Charlie ile başlıyor. Ekranda gördüğü spor eğitmeni bir anda karşısında belirince, şarkıcı yavaş yavaş kendine bakmaya, spor yapmaya ve hayatını düzene sokmaya başlıyor. İstediği şekle girince Charlie, kız arkadaşının kapısında kendi bulur ve ona serenat yapar. Ancak eski sevgilisinin yeni bir erkek arkadaş edindiğini öğrenir.

“Kendine inan”

Kliple birlikte Charlie, dış görünüşün önemli olmadığını ve yapmamız gerekenin sadece kendimize inanmak olduğunu gösteriyor. Bununla ilgili şarkı, “Bu müzik videosunun konseptini, harika yönetmen Christian Breslauer ile paylaştığım bir fikre dayanarak oluşturdum. Aşka sahip olmak için kendimizde değiştirmeye çalıştığımız her şeyi mizahi bir şekilde tasvir etmek istedim. Derinlere indikçe hayatımızı sadece kendimize fayda sağlamak için değiştirmeliyiz, başkasına değil” diyor.

Benny draması

Charlie’nin en sevdiği sosyal medya platformu TikTok. Yeni şarkısından, yaptığı kısa şarkılara kadar her şeyi orada paylaşıyor. Ancak nedense, geçmişte Charlie ile çalışmış olan rapçi Benny Blanco bu durumdan rahatsız. Benny, TikTok’ta sürekli Charlie’ye diss atıyor. Onun müzik bilgisine karşı çıktı, müziği bırakmaya teşvik etti ve bütün gün odasında oturup TikTok çekmekle suçladı. Artık bu söylemlere daha fazla dayanamayan Charlie, Benny’nin ona neden bu kadar sert davrandığını merak etti. “Bu videolar ilk başta gerçekten komikti. Son birkaç aydır bana neden bu kadar kaba davrandığını tam olarak bilmiyorum ama bu gerçekten duygularımı incitiyor. Sana hayranlıkla bakardım ve bütün bunların nereden geldiğini bilmiyorum” diye durumdan rahatsız olduğunu dile getirdi.

Billie dahil oluyor

Tüm bu yaşananları takip eden Billie Eilish daha fazla dayanamadı ve Benny’e video gönderdi. Rapçinin, Charlie’ye söylediği “tüm gün oturup TikTok çekiyorsun” söylemlerine Billie, “Bütün gün ne yapıyorsun, Benny? Aynı şeyi, kelimenin tam anlamıyla aynı şeyi” diyerek karşılık verdi. Charlie de, Billie’nin desteği için teşekkür etti.

Yorum Yapın