Genel Manşet Sinema Ünlüler

Kaos çıktı

Tom Holland ve Daisy Ridley’nin başrolünü paylaştığı “Chaos Walking” filminden bilgiler gelmeye başladı. 2021’de izleme şansını yakalayacağımız filmi şimdiden “İzlenecekler” listene ekle!

 

Düşünceler görünüyor

Distopik hikayelere bayılmayan var mı? Farklı ve biraz da karanlık dünyalar sunan distopik dünyalara bir yenisi daha ekleniyor, “Chaos Walking”. Film, Patrick Ness’in aynı isimli serisinden uyarlanıyor. Çok da uzak olmayan bir gelecekte Todd Hewitt, gezegenine inen Viola adlı gizemli bir kızla tanışır. Bu dünyadaki en büyük fark erkeklerin düşünceleri “görülüyor”. Viola bu dümnyada zaman geçirdikçe etrafta hiç kadın olmadığını görür ve büyük bir tehlikede olduğunu fark eder. Todd onu korumaya yemin ederken, kendi iç gücünü keşfetmesi ve gezegenin karanlık sırlarını ortaya çıkarması gerekir.

 

Yaşlandılar

Filmde Viola’yı Daisy Ridley ve Todd’u da Tom Holland canlandırıyor. Mads Mikkelsen, Demián Bichir, Cynthia Erivo ve Nick Jonas da ikiliye eşlik ediyor. Kitap serisinde, Todd ve Viola’nın gençliklerinin başlarında olduğu açık bir şekilde yazıyor. Ancak gerçekte Tom 24, Daisy de 28 yaşında. Kitap okuyucuları belki bu durumdan hoşlanmayabilir ancak iki oyuncunun da iyi bir performans sergileyeceğine eminiz. Film yapımcıları özellikle onları büyütmek istemiş. Hatta Tom çok çocuksu göründüğü için sakal bırakması istemişler. Altı hafta sonunda oyuncunun sakalları zar zor çıkmış ve bundan vazgeçmişler. Anlaşılan Tom, bebek yüzlü olmanın dezavantajını yaşamış:)

 

Tom’un başına gelenler

Bu filmde Tom kan, ter ve göz yaşıyla çalıştı desek yeridir çünkü film çekimleri sırasında başına gelmeyen kalmamış. Daha çekimlerin ilk haftasında bir dövüş sahnesi çekerlerken, bir dublörün attığı yumruk oyuncunun yüzüne gelmiş ve burnu kırılmış. Çekimler sürerken Tom gömülü dişlerini çektirmiş ve dört gün boyunca sette hep yatmış. Aksilikler bu kadarla da sınırlı değil. En kötüsü çekimlerin son gününde yaşanmış. Su altı çekimi için nefesini tutmak zorunda kalan Tom, tam sahne çekilirken bayılmış ve bir süre ayılamamış. Neyse ki hemen kendine gelmiş ve setteki herkes rahat bir nefes almış. Tüm bu yaşanışanları öğrenince filmi hemen izlemek istedin değil mi? Ancak biraz daha beklememiz gerekiyor:)

 

Yorum Yapın