Genel Manşet Ünlüler

Joker ve Kraliçe

Sıkı dostlar Ed Sheeran ve Taylor Swift, “The Joker and the Queen” şarkısı için yeniden bir araya geldi.

Yazı İrem Naz Güvel

Dördüncü kez birlikteler

Ed Sheeran, geçen yıl çıkardığı “=” albümünde “The Joker and the Queen”i de yayınlamıştı. Şimdi ise şarkının yeni versiyonunda kankası Taylor Swift ile bir araya geldi. İkili en son Red (Taylor’s Version)’daki “Run” şarkısında bir araya gelmişti. İkili daha önce “Everything Has Changed” ve “End Game” şarkılarında düet yaptı. “The Joker and the Queen”, Ed ve Taylor’ın dördüncü iş işbirliği olma özelliğine sahip.

Taylor ipuçlarını verdi

“=” yayınlandıktan kısa bir süre sonra Ed, şarkının Amerikalı bir şarkıcının da yer aldığı bir remix’inin kaydedildiğini ve piyasaya sürüleceğini doğruladı. Ancak o gizemli şarkıcının kim olduğunu açıklamadı. Ancak keskin gözlü hayranlar bu kişinin Taylor olabileceğini düşündü. Çünkü Taylor’ın “I Bet You Think About Me” klibindeki pastada eşittir işareti vardı. Üstelik klibin yönetmeni Blake Lively de, klibi sosyal medyada joker emojisi ile tanıttı. Taylor ayrıca 2021’de yeniden kaydettiği albümü Red (Taylor’s Version)’ın tanıtımı için iskambil kartları yayınladı. Sadece Taylor değil, Ed de bir takım işaretler bıraktı. “Overpass Graffiti” klibinde Taylor’ın adı hem bir gazete sütununda hem de Ed’in giydiği, joker ve kraliçe baskılı bir deri cekette görülüyor.

Aynı oyuncularla devam

Şarkının klibi aslında ikilinin daha önceki iş birlikleri “Everything Has Changed”in devamı. O videoda yer alan oyuncular, “The Joker and the Queen”de oynuyor. “Ben ve Taylor ilk kez 2012’de tanıştık ve ilk şarkımızı birlikte yazdık. Şimdi on yıl sonra, onun bu şarkıda olmasından çok onur duyuyorum. O, sadece dünyanın en iyi şarkıcısı ve söz yazarı değil, aynı zamanda çok yakın bir arkadaşım. Hayatımda olduğu için çok şanslıyım. Yeni klipte ‘Everything Has Changed’ şarkımızdaki çocuklarla yeniden bir araya geldik. Artık büyümüş ve üniversiteye başlamışlardı” diye Ed düşüncelerini dile getiriyor.

Cherry’e yazdı

Ed şarkıyı biricik eşi Cherry’e yazdı. Kendisini joker ve karısı Cherry’i de kraliçe olarak tanımlıyor. “’Bad Habits’ şarkısını henüz tamamlamıştık. Ben de “Sanırım bugünlük işimiz bitti” derken, birlikte çalıştığıma Fred, şarkıcı ve söz yazarı Sam Roman’ın piyano eşliğinde bir beste yaptığını söyledi. Gerçekten çok güzeldi. Biraz üstünde çalıştık ve dürüst olmak gerekirse başta şarkıyı pek sevmedim. Sonra bir takım değişiklikler yaptık ve ‘The Joker and the Queen’ ortaya çıktı. Ben de ona aşık oldum” diye Ed şarkının yazım sürecini anlatıyor.

Yorum Yapın