Genel Manşet Ünlüler

Jack’in yeni dünyası

Son dönemin gözde rapçilerinden Jack Harlow ikinci albümü “Come Home The Kids Miss You” ile sevenlerine kavuştu. Albümde birçok sanatçı Jack’e eşlik ediyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Düetler albümü

Jack Harlow adını yeni yeni duymaya başlasak da, o uzun zamandır müzik piyasasında. 2015’ten beri birçok EP ve mixtape yayınlayan rapçi, ilk albümü “Thats What They All Say”i 2020’de çıkardı. Böylece daha büyük kitlelere kendini tanıtmayı başardı. Lil Nas X ile yaptığı “Industry Baby” düetiyle Grammy ödüllerine aday olan Jack, bir süredir üzerinde çalıştığı ikinci albümü “Come Home The Kids Miss You” ile geri döndü. Albümde Jack’in Pharrell Williams, Drake, Justin Timberlake ve Lil Wayne ile yaptığı birçok düet bulunuyor. Sadece bu düetler için bile albüm dinlenir.

Yeni döneme giriş

“Yeni dönem başlıyor” notuyla albümünü duyuran Jack, “Ne kadar tutkulu, çalışkan ve yetenekli olduğumu henüz dünyaya yayma şansım olmadığını hissediyorum. Ancak bu albüm bunu başarmamı sağlayacak” diye albümden beklentilerini paylaşıyor. Albümden çıkan ilk single “Nail Tech” geçtiğimiz aylarda yayınladı. Jack, bu şarkının yeni albümünün yapıtaşlarından olduğunu ve dinleyenlerin onu daha yakında tanıyacağını ekliyor.

Kanye West onayladı

“Nail Tech” şarkısı yayınlandığı andan itibaren hem hayranları hem de birçok sanatçının favorisi haline geldi. Jack’in, “Tüm zamanların en iyi rapçisi” olarak andığı Kanye West bile şarkıyı övmelere doyamadı. Ayrıca Jack, ikinci albümünü hazırlarken büyük ölçüde Kanye West’ten ilham aldığını da itiraf ediyor. Belki ilerleyen dönemde bu ikiliden bir ortak çalışma gelir, ne dersin?

Dua Lipa’ya şarkı

Albümde en dikkat çeken parçalardan biri de “Dua Lipa” adlı şarkı. Ancak bu şarkıda Jack, Dua Lipa ile düet yapmıyor, Dua’ya ne kadar hayran olduğunu dile getiriyor. “Parçayı albüme eklemeden önce Dua’nın onayını almak istedim. Bu yüzden onunla FaceTime yaptım. Şarkıyı eklememiz konusunda bir sıkıntısı olmadığını söyledi. Onun izniyle şarkıyı böylece albüme dahil ettik” diye rapçi, şarkıyı albüme eklemeden önce Dua’dan onay aldığını açıkladı.

 “Çocuklar seni özledi”

Jack’in yeni albümünün ismini “Come Home The Kids Miss You” olarak seçmesi de bir hayli ilginç. Rapçi, Instagram’da paylaştığı gönderilerinin altında sürekli “’Eve gel çocuklar seni özlüyor” (Come Home The Kids Miss You) yorumlarını görmüş ve bu onu çok etkilemiş. Çünkü albüm üzerinde çalışırken evinden uzak çok fazla zaman geçirdiğimi fark etmiş ve bu söz onda duygusal bir etki yaratmış. Böylece “Come Home The Kids Miss You”unun albüme çok yakışacağını düşünmüş. Biz bu ismi, albüme çok yakıştırdık.

Yorum Yapın